• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Ivan_Kurtev - специалист
Имам много голям проболем, нанесохме се в ново жилище строено през 1970 година, подовете са с много добро Дюшеме, което години наред не е създавало никакви проблеми!

преди десетина дни, заспивайки чух обеспокоителни шумове, леко проскърцване, и прегризване!

Помислих си божееее мишок в спалнята......но бях още по-неприятно изненадан, когато след 2 часово дебнене и ослушване разбрах какви са и от къде са тези шумове!

Та, така вече десета вечер, лягайки си провеждаме същите разговори с него, той или те си скърцат а аз си им пращам поздрави...и така !

Предложиха ми доста идей но ми се струва, че повечето са неприложими(поливане с нафта или животинска урина) :x :x :x

Ако някой е имал такива проблеми и се е преборил с тях много ще се радвам да сподели, за да мога и аз да се отървя без да сменям дюшемето!
Аз също имам проблеми с дървояди, само че са в гредите на гредореда .Не ми се иска да ги премахвам ,защото ми се иска да го направя в битов стил (става въпрос за вилата).Чувал съм ,че мажат с обгоряло масло ,но вътре в гредите има дупки с какво да ги запълня(с кит за дърво ли?).Надявам се някой да отговори, вече сме двама питащи.Мерси!!!!!
stan_01985 - напреднал
Питайте в музеите там имат препарати за дървояди
greek - помощник
Има си специални препарати за това.Но съм чувал че някой мажат дъските и гредите със формалин .Недостатък на това е че не се трае на миризмата ,само не знам дали се отмирисва после :?
Има решение на проблемите с дървоядите-посетете www.archtp.com Изберете "select language" и ще намерите информация за препарата Resistol 6213 който се предлага и у нас
Благодаря за информацията, свързах се с фирма и ми дадоха пълен отговор.
Osiris - специалист
Ето ви още една фирма която се занимава с подобна дейност http://woodprotect.hit.bg/ :?
Разгледах сайтовете и на двете фирми, но останах с впечатлението, че предлаганите препарати са за първоначална обработка и защита. В моя случай вече дървоядите и изгнилите части са налице. След кат изрежа "до здраво" как да процедирам, за да предпазя останалата част от вредители и влага? за новите части е ясно, ще се ползва някой от продуктите на споменатите фирми. Благодаря!
Osiris - специалист
тия продукти не само предпазват но и унищожават гадините така че спокойно можеш да си ги ползваш и върху новите и върху почистените сстари части на дървесината :?
crez - майстор
Ето и две изпитани рецепти:
1) 3 части терпентин; 1 част нафталин; 1 част катран
2) 100 части терпентин; 5 части пчелен восък; 5 части парафин; 3 части креолин(от вет.аптека) Пчелния восък и парафина се стопяват предварително заедно и след това се смесват с останалите компоненти.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ срещу ДЪРВОЯДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: