Всичко за дърводелството
zarkoni_1 - помощник
КАК ДА РАЗКРОЯВАМ ПЛОСКОСТИ.КОЯ ПРОГРАМА Е НАИ ДОБРА. Пробвах с ОПТИМИК но тя е демо версия само за 30бр.детайли.ако някой знае някоя пълна версия или на Оптимик или друга програма да каже.Оптимик е добра и точно свикнах с нея но 30 бр.детайли са ми малко.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Последна промяна от zarkoni_1 на вт дек 07, 2010 12:09 am, променено общо 1 път.
bisplus - специалист
Аз ползвам Optimik
Колега,от скромният ми 3 год опит на разкройчик бих те посъветвал да си го направиш на ръка с лист хартия и молив.Има програми които си задаваш размерите на детаилите и програмата сама ти нарежда "най оптимално" детаилите.Да ама не винаги,зависи колко ти е "шарен"разкроя.Ако ми изпратиш размерите на детайлите на чистото ПДЧ с приспаднатите кантове мога да ти го направя и съответно ще видиш колко плочи ще са ти необходими и с какъв отпадък ще разполагаш.Стандарт на плочите е 3660/1830 и 2800/2070 има и 2440/1830 но се среща по рядко.Това са стандарти на Кроношпан -Бургас
todor_tsanov - специалист
ето ти една програма за разкрои ползвам я от доста време http://prostook.forum24.ru/?1-9-0-00000 ... 1283036474
в този форум има и бг част там можеш да задаваш въпроси
n.yaneff82 - специалист
Да попитам и аз стига автора да няма нищо против, искам да си направя спалня ,с механизам който повдига матрака , пдч-то ще е накакво светло дърво, интересува ме колко доло горе ще ми излязат материалите ,пдч-то кантовете и механизма за спалня 2-персона
bisplus - специалист
n.yaneff82 написа:
Да попитам и аз стига автора да няма нищо против, искам да си направя спалня ,с механизам който повдига матрака , пдч-то ще е накакво светло дърво, интересува ме колко доло горе ще ми излязат материалите ,пдч-то кантовете и механизма за спалня 2-персона
Спалня с две нощни шкафчета без много изгъзици....преблизително две плочи с размер 1830/2440 и около 40м кант.
ralev - специалист
bisplus написа:
n.yaneff82 написа:
Да попитам и аз стига автора да няма нищо против, искам да си направя спалня ,с механизам който повдига матрака , пдч-то ще е накакво светло дърво, интересува ме колко доло горе ще ми излязат материалите ,пдч-то кантовете и механизма за спалня 2-персона
Спалня с две нощни шкафчета без много изгъзици....преблизително две плочи с размер 1830/2440 и около 40м кант.
с подматрачната рамка, механизми, гръбче около 400лв за материали разкрои и кантиране
n.yaneff82 - специалист
Кажете ми някой склад в Бургас за плоскости ,сещам се за един зад гранити ,и каква е доло горе цената на 1830/2440 и на метър кант
kobutan - специалист
колко струва колеги механизма за повдигане на матрака и откъде мога да го купя? питам за единични легла, 90 см ширина.

а иначе за разкрой - най добре с програма, която ще ти върши някои основни неща:
освен разкрой на плочи би трябвало
-да ти смята цена на детайлите, на канта и други разходи,
-да съхранява големите остатъци от съответен декор за следваща поръчка
-да има импорт на данни от тхт и от ексел
-добре е да има и бг превод
а останали екстри като криволинейни форми, ръчно местене на детайли са добре дошли

така че чети в интрото за програмите какво пише и си избирай софт.
ако работиш с аутокад ти препоръчвам оптимик поради функцията преизчисляване на шкафове.
разгледай тука всички програми
http://prostook.forum24.ru/
добре е и да вържеш нещата програма за проектиране+програма за разкрой
а за обозначения на канта - различно е.
например 800х550(2д 1к) означава 800 по дължина на влакната,550 по ширина, в скоби кои страни се кантират - 2 дълги и 1 къса
или друг вариант
800 II x 550 I означава същото
като прави карта за разкрой обикновено програмата обозначава и къде има кант.

Тема "РАЗКРОЯВАНЕ НА ПЛОСКОСТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: