• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за дърводелството
10f
Здравейте на всички. Тази машина е купувана преди около 15 години и сега реших да я вкарам в що-годе прилично състояние. Проблемът е, че нямам никакви спомени относно поставянето на редукторчето за щрайхмуса. Освен това имам чувството, че на това редукторче нещо му липсва. Ако някой има такава машина, моля нека постне снимка на този редуктор, така че да се виждат зъбчатките вътре.

Прилагам снимки на сегашното положение.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
bogomilZ - специалист
от редуктора единствено липсва обтегача на галовата верига
Илиян Илиев™ - майстор
На първо време си набави редуктор за снимки.
10f
Обтегачът се намери и редукторчето е сглобено. Благодаря за помощта. Поствам снимките на сглобения редуктор, ако на някой му затрябват.

Изображение

Изображение

Изображение
me interesira dali moze da se najde reduktorce i za kolku pari.imam ista masina i mi fale reduktor ne mozam da ja koristam rendosalkata.
peterdimov - специалист
marjan написа:
me interesira dali moze da se najde reduktorce i za kolku pari.imam ista masina i mi fale reduktor ne mozam da ja koristam rendosalkata.
Колега пише се само на кирилица
10f
Трудна работа брат.... не знам македонец ли си или сърбин но тука това вече е рядкост и всеки си пази редукторчето. А във фабриката в Габрово звъних миналата година и ми казаха, че отдавна не правят тази машина и документацията и кой знае къде била забутана :shock:
jas sum makedonec i nemam kirilicen fond pa zatoa e na latinica.
fala za informacijata
pvk1967 - специалист
Не съм много сигурен,но мисля че не е проблем да се сложи редуктор от друга машина /друго производство/!Най много после да се регулира скоростта на подаване!
da. baram motor-reduktor a obrtaite ce gi reguliram.vi blagodaram
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с петоперационна габровска машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: