• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
Stefan2000 - специалист
Днес взех това: viewtopic.php?f=35&t=41056&p=551022#p551022
profesionalist_wood - майстор
Здравейте пак. :partyman:

Ся да се пофаля. Купих си този борапарат за моя Рачо Ковача триоперационен. http://olx.bg/ad/boraparat-ID5hBJq.html#67e51d1ac2

Сега,това отрязаното предишния собственик го е направил за да фрезова по-големи детайли. Хехе добре че ми спести труда. Няма никакви луфтове и се движи мазно. Само трябва да се почисти и да се прати на песъкоструйка и боядисване като на Зедикус и монтаж на абрихта.
ZEDYCUS - майстор
:-D На песъкоструйка не съм го карал, само го боядисах. Добре че няма луфтове, ще спестиш 50-на лева. :partyman:
profesionalist_wood - майстор
Ееее все пак трябва да се изпипа.Професионално отклонение нали знаеш.Вече ми омръзна да харча пари :lol: :-D А и забравих нещо,по-нататък ще мислим за фрезерите на Рутландс :partyman:
ZEDYCUS - майстор
Скоро ги гледах на промоционална цена бяха отново.
Stefan2000 - специалист
Ми да кажа, най-сетне вече тествах машината. Направо си я натоварих. В темата за къщата съм показал.
Естествено, като нещо на старо, си има забележките.
Докарал съм я до състояние да работи.
Но.
Пружинките които притискат подаващите валове, ми се струват уморени.
Особенно едната. Но тя е и най-важната, защто в тази точка е закрепен и подаващия механизъм, и вибрира.
Диаметъра на пружините е 20мм, височина около 40мм. Сила, :? занам ли, като се свали ще може да се премери. Да речем 20-30 кг. Лежат в гнезда и се вкарват странично.
Та, някакви идеи за такива пружинки?
Дисковете на съединителите имат подобни, но мислям че ако съвпадне по диаметър, то бая ще надвиши необходимата сила.
Има евнтуална опция, и за пружина в пружина.
ZEDYCUS - майстор
Пружина от въздушна пушка Байкал е мисля с този диаметър(моята е на вилата и не съм сигурен много ), но е доста по дълга, може да си резнеш две от нея. Преди съм купувал цена около 10 лв беше.
Stefan2000 - специалист
За пушка не бях се сетил. При нас има една чехска пружина, ще погледна и нея.
Не знам само, дали твърдоста им не е много голяма, още повече като се нарежат на къси сегменти.
dadko - майстор
Има един пич в София (кв. 'Орландовци") https://www.google.bg:443/maps/@42.7200 ... tSlglw!2e0 - прави всякакви пружини. Носиш му старата или му даваш размери- и ти ги прави едно към едно.
mitko64 - майстор
profesionalist_wood написа:
Здравейте пак. :partyman:

Ся да се пофаля. Купих си този борапарат за моя Рачо Ковача триоперационен. http://olx.bg/ad/boraparat-ID5hBJq.html#67e51d1ac2

Сега,това отрязаното предишния собственик го е направил за да фрезова по-големи детайли. Хехе добре че ми спести труда. Няма никакви луфтове и се движи мазно. Само трябва да се почисти и да се прати на песъкоструйка и боядисване като на Зедикус и монтаж на абрихта.
Оригиналното е с пластмасови направляващи втулки. Моята като я купих навремето стоя две години в едни познати, като ми я върнаха егати и луфтовете на борапатата. Тъстът ми врътна на струга направляващи от бронз и сега е все едно с линейни лагери . :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Проблем с петоперационна габровска машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: