• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
Илчо Илиев - майстор
Имам известен опит с малко по-стария модел, ако имаш желание, обади се да я погледнем какво я мъчи тая машина...

0895518126
aleks-83 - специалист
Благодарско, ще те потърся ...и прятно посрещане :drinkers:
Илчо Илиев - майстор
За много години!!!
Обади се, може и да се познаваме, доста години правих талаш и знам някои неща.. :lol:
Stefan2000 - специалист
Я дай някакви размери на материала с който имаш проблеми.
Каква дълбочина опитваш да свалиш?
И мойта машина, макар че не е същата, има проблеми с 4 метрови талпи на 18см ширина.
Ама лека-полека ги избутах и издърпах 70броя.
А преди това, тънките дъски 140/25мм вървяха една идея по-лесно.
В работат има една като твоята, но са унищожили щрайхмуса, като са се опитвали да пускат някакви баяти греди.
aleks-83 - специалист
50/50/2000 , ама и с 100/40/1200 как запецва, натягам пружините и оптегача на редуктора-подаващия/назъбения / вал директно задълбава и блокира, охлабвам и не задълбава ама и не подава- нещо не му нацелвам баланса :x
Stefan2000 - специалист
Да, с такава ширина на детайла би трябвало да си работи без проблем.
Пробвай да намокриш долната маса с масло или течен сапун. Само за пробата, дали ще има разлика.
Не писа каква дъбочина опитваш да свалиш на подаване.
aleks-83 - специалист
Пускъл съм го да отнема по макс 2 мм-ама неска разбрах че ми е мръднал показалецаааа/с около 1.5-2 мм/... ммм да. Просто около другите ядове не съм го забелязал.... Но и нещо друго - нагласих и двата вала с едни подложки да не падат повече от 5 мм под нивото на ножа/ иначе бяха 1 см-8мм/ и за пробата ми попаднаха под ръка едни стари бекчетаааа и еврика...Маи в краина сметка ще се окаже че матеряла с който се мъча е един доста мазен смолист и НЕ ОСОБЕННО СУХ ЧАМ/не съм сигурен точно какъв-предполагам смърч.../ .Та в краина сметка смоличката май едно че лепне на плота и второ пречи доста на валовете да захапят.Кофти е че че съм пробвал същият матерял матерял на малка китика /Енхелче/ и там не заблокираше.... :shock: :shock:
wanderer - специалист
смоличката е доста коварна. аз жуля с едно девалтче, с широколистното нямам проблем, но падне ли се някоя смолиста дъска омазва и плотовете и валовете. чистенето със спирт ми е в кърпа вързано.
Stefan2000 - специалист
На мойта машина валовете слизат едва около 2 мм под нивото на ножа. Нямат възможности за регулиране. Лежат в продълговати отвори на алуминива опора, заедно с вала на шпиндела, мърдат само нагоре, като захапят материала.
Избягвам да пускам повече от 2мм дълбочина на рязане, защото машината започва видимо да се тормози.
здравейте някой може ли да ми каже каде мага да намеря редуктор за габровската машина или как да я преспособя за да мога да ползвам и щрайхмуса.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Проблем с петоперационна габровска машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: