• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
radius - майстор
Не се надявай с лак на водна основа да заздравиш чама (то не съм и сигурен и с друг дали ще има ефект). Стъпалата ги минах с 6 ръце Бона, но пак са накълвани.
mkocev - специалист
Наясно съм, че няма да стане като дъб например, но все пак малко от малко някаква "кора" да се получи, ще е по-добре, отколкото в момента. Не ме притеснява, че с времето ще се подбие на места. И с "накълвана" повърхност повече ми харесва чамово дюшеме от ламинат, пък и по-топло държи. Отдолу съм предвидил каменна вата 10см. Над ватата опъвам покривна (паропропусклива) мембрана 90гр.м. да предпази евентуалното излизане на прахоляк от ватата с времето.

Относно лака, не знам какъв е за предпочитане - на водна основа или например полиуретанов. Още не се живее в къщата, така че каквото и да е, ще се отмирише докато се нанесем :)

Поръчах два колана. Ползвам стеги (помпи), които се обръщат и могат да разпъват. Завинтвам парче дъска за скарата и между него и парче дюшеме (да не мачкам перото) натягам колкото позволява. С коланите не знан дали ще мога да ги прибера по-добре, но поне ще е една идея по-бързо. Поне така си мисля :)
zz_stefanov - майстор
чет май 25, 2023 1:55 pmradius написа:
Не се надявай с лак на водна основа да заздравиш чама (то не съм и сигурен и с друг дали ще има ефект). Стъпалата ги минах с 6 ръце Бона, но пак са накълвани.
Аз съм с чамово и лак на водна основа (Сократес мат).
Да, лака не може да повиши качеството на чама. Остава си мек. За село става. :)
Доброто на лака на водна основа при чама е, че при подбиване не се лющи.
nikolson - майстор
Добре де, вие с токчета ли ходите в къщи?
zz_stefanov - майстор
Е все нещо изтърваме, а чама е мека дървесина. :)
EDI - майстор
Ползвайте си Луретан УР-201, нашенския, бомба си е, па и евтин.На ввщиличката е почти пълнолетен лака, и си е бомба.
  • 1
  • 2

Тема "Лак за дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: