• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за дърводелството
Здравейте колеги.Захванал съм се да си правя кухня от ламинирано пдч,но имам проблем с рязането.Налага се някой неща да ги орязвам, имам и зеге и циркуляр,но проблема е че на мястото на среза се назъбва ламината по ръба и става грозно.На зегето слагам трион за ламинирани плоскости,а на циркуляра триона е двустранно заточен(май така се казваше).Дайде идея с как да се спрявя с този проблем. :?
EDI - майстор
Режи от другата страна, така лицето ще ти остане чисто.
Е то е ясно ама се налага да отрязвам и за лице!
peter_m - специалист
Затова се реже с циркуляр с подрезвач (разбирай с голяма машина, а не с ръчна). Става и с грубо рязане със зеге и после шлайфане (примерно на лентов шлайф) ... обаче много играчка (и време) и пак може да не постигнеш задоволителен резултат.
По-добре занеси в първата мебелна фирма за която се сетиш да ти ги клъцнат като хората.
SoWhat - специалист
С подръчни/домашни/ инструменти нямаш спасение. Дори и да шлайфаш до умопомрачение най-много да стане криво.
Има фабрики, които се занимават само с рязане. Даваш размерите и..... т.н.
ceco78 - специалист
Не е проблем рязането . С ръчният циркуляр първо подрязваш само 3-4 мм и после режеш същият сряз но на цяло вече. Аз обикновенно режа с циркуляра с мастар или право парче и по него режа.По по горе описаният метод .
успех
Благодаря за отговорите,дадоха ми съвет да слагам хартиено тиксо мястото на сряза така драстично се намалявало съсипването на сряза. :yawinkle:
bulhomes2 - майстор
ceco78 написа:
Не е проблем рязането . С ръчният циркуляр първо подрязваш само 3-4 мм и после режеш същият сряз но на цяло вече. Аз обикновенно режа с циркуляра с мастар или право парче и по него режа.По по горе описаният метод .
успех
Не трябва ли втория сряз да е от другата страна? Мислех, че идеята на подрезвача е зъбите му да "бутат" фурнира към ПДЧ-то на опаковата страна за да не могат зъбите на основния циркуляр да натискат фурнира откъм ПДЧ-то и да го чупят. В твоя случай при втория срез зъбите ще си начупят фурнира отдолу, че се чудя и от смисъла на първия срез.
shadowman - майстор
Хартиеното тиксо не виждам как ще направи ряза отдолу по-чист, този дето ти го е казал е чул нещо ама май не го е разбрал. На цецо номера не знам дали ще стане, но се изисква много точна работа.
gogo1113 - специалист
Колега ceco78 само не разбрах как е правилно, когато отрежа само на дълбочина 3-4 мм от същата страна ли се прави целия сряз или се обръща от другата страна като се стремя срязовете да съвпаднат?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Работа с ламинирани плоскости от ПДЧ!!!Въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: