• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за дърводелството
Spokoiniq - майстор
gogo1113 написа:
Колега, първо искам да поясня, че в никакъв случай не философствам, а напротив, живо ме интересува въпроса, защото както писах по-горе точно в момента си правя мебелите и то за лично ползване. Имам ръчен циркуляр на Фестуул, който работи по горе описания начин. С него и напред да буташ и назад да дърпаш резултатът ще е един, защото посоката на въртене на диска е една и съща и в двата случая. Влиза отгоре и излиза отдолу. Дискът ми е специално за ПДЧ, така че по-добър няма да намеря, имам си водещ линеал и всичко е като по учебник. Къртенето е супер минимално, но го има. Мога ли да го избегна и как точно?
Между другото се сещам да споделя и друго, посоката на въртене на диска и на стационарните циркуляри е същата - по часовника, отгоре влиза, отдолу излиза, но там за целта от долната страна има подрезвач, а ние нямамеее.

T.e. диска не се върти към тебе?
Здравейте.Технологията на estorm е напълно правилна.Колега gogo1113,ако прочетеш какво си написал съм убеден,че ще разбереш къде бъркаш.
Spokoiniq - майстор
Не бърка Гого, фестуула си върти по часовника, сега се рових по сайтовете им.От видима към задна част захапва диска.Факт!
estorm - специалист
:) На долната се вижда при нормално подаване къде карти. На средната правим нута като дърпаме циркуляра към нас. И на горната се вижда че при рязането няма какво да карти

Прикачен файл

esp3.JPG
esp3.JPG (23.64 KиБ) Видяна 6472 пъти

Прикачен файл

esp2.JPG
esp2.JPG (23.91 KиБ) Видяна 6472 пъти

Прикачен файл

esp.JPG
esp.JPG (23.4 KиБ) Видяна 6472 пъти
gogo1113 - специалист
Колеги, всички циркуляри въртят в тази посока, няма друг вариант, дори и диска на Райдер, който е на илюстрацията е с обозначена посока на въртене по часовника. Там, където е сложена стрелката на снимката от колегата няма и не може да има никакви проблеми по простата причина, че циркулярът реже винаги НАПРЕД , т.е. буташ напред по материла, а не назад - да дърпаш. При това положение, там където е стрелката на колегата вече е отрязано, дискът вече е минал и няма какво да кърти. Пак погледнете - той излиза отдолу на материала и затова там кърти. Нали го виждам, не е необходимо да го рисувам, вижте от приложените по-горе снимки - дискът "изплува" отдолу. Поради тези причини твърдя, че горните разсъждения са погрешни. Фестуул е професионална техника и с такъв циркуляр твърдя, че се реже само напред - вижте такава е и посоката на зъбите на диска показан от колегата и те режат напред, а не назад. Показаното движение назад е неправилно, вижте къде са разположени видиевите пластини на зъбите - те са челни, не са на гърба на зъбите. Така работят и стационарните циркуляри, затова те имат подрезвач, за да не къртят отдолу. В противен случай щяха да им сложат отгоре два последователни диска с различно подаване към материала и готово. Да, ама не, защото къртенето е САМО отдолу. Човек, който не е рязал с ръчен циркуляр може би няма да разбере, но онзи, който е пробвал не може да не се съгласи, защото друга истина просто няма.
estorm - специалист
Пак си в грешка . Циркуляра реже напред но върти диска към теб. Следователно там където съм посочил синьо esp4 зъбите изскачат картейки материала.Опитай по посочения начин и тогава пиши. Моя скил с диск на БОШ реже перфектно като от долния край ряза е перфектен а имам леко накъртване където съм посочил.
.....
Защо според вас подрезвача прави този канал ? esp5
.....
Надявам се вече разбирате идеята на esp2 !!

Прикачен файл

esp5.JPG
esp5.JPG (10.93 KиБ) Видяна 6464 пъти

Прикачен файл

esp4.JPG
esp4.JPG (23.72 KиБ) Видяна 6464 пъти
gogo1113 - специалист
Колега, когато режеш дискът на циркуляра от лявата ти страна ли се пада, в смисъл режеш откъм левия край на плоскостта, защото при мен е отдясно и затова се получава разлика в посоките на водене и съответно къртене на материала.
bulhomes2 - майстор
Според мен estorm го е описал чудесно и би трябвало да работи.
estorm - специалист
Благодаря за подкрепата. :partyman:
Колегата с тия съмнения взе да ме кара да си мисля че имам супер циркуляр и диск щом не ми карти както неговия. :cool:
Gogo 1113 сменете диска ако карти както твърдите отдолу явно не струва. На ръчните циркуляри диска е отдясно на двигателя, но и отляво да е все тая. Посоката на рязане и въртене е еднаква.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Работа с ламинирани плоскости от ПДЧ!!!Въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: