Всичко за дърводелството
Здравейте! За да не отварям нова тема ( а може би трябва, но това е първият ми пост), искам да питам следното: имам идея (и желание) да си съчиня малък гардероб с плъзгащи врати с размери 155 х 220 х 58 см. Та значи - има ли значение за стабилността дали външната конструкция да е с 18 или 25 мм плоскости?! Благодаря предварително !
Neno Er - специалист
Сега вече някои производители правят мебели от плоскости 16 мм. :? :? :?
Спокойно можеш да използваш 18 мм. 25 мм. са прекалено дебели. :thumbs:
Всъщност аз неслучайно питам. Имам два гардероба вкъщи, но са по 180 х 230 х 60 ( малко по- големи от този, който е в проект) Те са по над 10 годишни, не са мръднали, и са от 25 мм плоскости. И освен това изглеждат мнооого добре, и при тия размери плоскостите хич не изглеждат дебели. Та тогава от фирмата казаха че е по-добре при височина над 210 см да се ползват 25 мм ПДЧ-та (а може пък да са искали да ми вземат парите...знам ли ! :roll: )
Последна промяна от TishoJT на чет дек 21, 2017 12:53 am, променено общо 1 път.
Neno Er - специалист
Аз не съм в дърводелския бранш, въпреки, че съм го учил този занаят. Най дебелите плоскости които съм виждал бяха 20 мм. и то шпервани. Плотовете за кухненските шкафове са с такава голяма дебелина.
wanderer - специалист
  • много зависи с какво водене са ти вратите - горно или долно. моя е широк 2,50, и висок 2.30м, като вратите висят на таванната част. вратите са доста тежки, но страниците освен 18мм от конструкцията на гардероба, са дублирани с още 2x18=36мм. окантени с общ кант. супер здраво и отварящо гардероба стана. та: според мен, ако имаш възможност ползвай си 25 мм. без проблем, поне за страниците.
  • п.с. иди в някой мебелен магазин, и погледни гардероб със страници само от 18 мм. изгърбили са се на лък, а врата опира в тях само в горната и долната си част. е, има и изключения, ама рядко.
Neno Er - специалист
Какви механизми ползваш за плъзгането?
Благодаря на всички отговорили дотук, а и на автора на темата. По принцип аз си държа на 25 мм, обаче освен че са по- скъпи, са и по- ограничени откъм декори (или поне наличните такива по складовете). До механизмите още не съм стигнал - аз съм съвсееееем начинаещ и се уча в движение. Но ще бъде с долно водене де. При всички случаи ще покажа резултата - ако и когато го има!
Neno Er - специалист
Виж какви плъзгащи системи има тук:
https://rosi.bg/
А и не само механизми.

Тема "Гардероб с плъзгащи врати (да се похваля)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: