Всичко за дърводелството
maroka - специалист
От известно време използвам тези механизми виж тук

Хубавото е, че са светнати пичове и ти дават директно всички размери, както и можеш да си вземеш от тях готови врати.
Аз лично им пускам файл с размери и получавам пълна комплектовка :)
marmoz - специалист
Да посъживя темата :) И аз съм пред гардероба пак с МЕРА ама с този модел./вече са купени/
http://www.newfurnitura.ru/catalogue/product/7804/
Отзиви за тях ако някои ги е ползвал да сподели,ПДЧ е тука механизмите и сглобките също ,другата семица тр. да е готов /поне 60% та да ме остави жената на мира :-D /
SoWhat - специалист
Еми, човека точно тези е ползвал /SGM/ и аз писах за тях, че имат технологична грешка. Вратите в долната част излизат повече навън. Наложи се да режа долните водещи планки и да ги занитвам наново. Но това беше преди 4-5 години. Може и да са се поправили. Но от тогава не ползвам МЕПА.
maroka - специалист
SoWhat написа:
Еми, човека точно тези е ползвал /SGM/ и аз писах за тях, че имат технологична грешка. Вратите в долната част излизат повече навън. Наложи се да режа долните водещи планки и да ги занитвам наново. Но това беше преди 4-5 години. Може и да са се поправили. Но от тогава не ползвам МЕПА.
И много правилно правиш, нямам предвид презанитването :)
marmoz - специалист
SGM-04-2-11 са моите не SGM- 01 а и са за 18 мм ПДЧ.
Но ще пусна тестово от фирите на ПДЧто за да видя дали има грешка в долната планка
SoWhat - специалист
Те всички стават за 18мм.
shadowman - майстор
Тези които смятат да си правят плъзгащи врати да бягат от мепа, не че не стават ама... има полски на добри цени и работещи добре, има немски и италиянски на добри цени.
marmoz - специалист
Които вече си е взел МЕПА като мене ,да не се чуди и ваика къде е проблема,след сваляне с шублера и малко аутокад открих 2 грешки при детаилите+съответните решения .
1. долна външна планка да се монтира с 5 мм по високо от вътрешната
2. долна водеща лаисна да се монтира с 2,5мм по навън от горната
Пускам и чертеж,като сглобя моя и снимки /дано да е скоро :-D /

Прикачен файл

MEPA-Model.jpg
marmoz - специалист
Да корегирам първо информацията от предният пост :Вдигаите с 1 см а не с 0,5 см задните планки :-D
А ето го гардероба ,още миналата седица бе готов ама де време да го щракна :-D Габарити 3,1/2,1/0,65
Прикачен файл:
PIC_0186.JPG
PIC_0186.JPG (55.36 KиБ) Видяна 6058 пъти
Здравейте ,

Някой може ли някой да изкаже мнение относно плъзгащите механизми на Роси ?
Спрял съм се на тази система Астра: http://www.rosi.bg/plazgashta-sistema-astra-2096.html

благодаря предварително!

Тема "Гардероб с плъзгащи врати (да се похваля)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: