Всичко за дърводелството
vankata09 - помощник
здравейте ,
преди няколко месеца закупих 2 бр. газ.амортисьори марка IL-BE 750 n. мисля че са турски със TUV сертификат...)) с идеята да направя един неподвижен матрак 120 /190 - на подвижен такъв.
След като ги донесох вкъщи - ги оставих да отлежават под леглото та -до сега ..) .И днес реших да се развихря като майстор ,но О ужас ...амортисьорчетата не могат да се сгънат...! Изобщо ...нито милиметър ...а съм 90 и късур килограма - напъвам ги с все сила , но не ...!
Та въпросът ми е : аз ли съм такъв индианец ,че не знам пиниза с който става това или те нещо са се скапали /клеясали/ или нещо подобно...?? Още повече ,че имам спомен - че си ги сгъвах когато ги взех...!!!
bayan - специалист
аз съм 115 и пак като теб се бях шашнал
нищо им няма но се съмнявам да си ги згъвал
bulhomes2 - майстор
750 нютона на ръка не можеш да ги сгънеш никога. Аз съм към 120 кг и 350-450 нютонови с доста усилие ги сгъвам.
shadowman - майстор
Мда... всеки така разправя, че амортисьора бил дефектен а се оказва слаба ракия (майтапче), има едни по 120 нютона и не ни се опират ама къде е 750.
vankata09 - помощник
ха ха прави сте ..) явно не съм ги сгъвал /или съм сгъвал нещо друго / ..) днес ходих до магазина - отговора им беше : спокойно ,нищо им няма слагай ги и ще видиш че са здрави ,а и НЕ СИ ЕДИНСТВЕНИЯ, КОЙТО ИДВА С ПОДОБНИ ПРИТЕСНЕНИЯ...)))
явно ще ги слагам така ..) мерси за успокоенията !!!)
vankata09 - помощник
нищо не става ...(( :drinkers: утре отивам да ги сменям с по-слаби ...измерих теглото на матрака - 26 кг .следователно усилието за вдигане ще е не повече от 15 кг. предполагам...Според вас - колко ще са подходящи ...2х450 ..? или по слаби..?? :-?
bulhomes2 - майстор
Отиваш да ги сменяш сменяш с по-слаби, че тези били слаби :? Трябваше да се досетя какво си искал да кажеш. "...следователно усилието за вдигане ще трябва да е не повече от 15 кг. предполагам..."
С 2 по 1000N си вдигам подматрачната на спалнята, която е 2,20 на 1,80м. И то вдига дългата страна. Предполагам искаш да ги сложиш на късата страна и затова са ти силни.
shadowman - майстор
Матрак с размери 190/120 се крепи от старите механизми, тея с пружините (ся малко зависи и от модела матрак), смятам, че 2х450 ще го крепят без проблем, ако ли не невярвам да не ти го сменят после, но е вече на 750 май и ако го изтървеш леглото може да направи салто мортале.
SoWhat - специалист
Още повече ,че имам спомен - че си ги сгъвах когато ги взех...!!!
Това ми хареса.
Само спомена остава... :supz:

Та по въпроса - преполагам, че матрака е еднолицев. 450Н са идеални.
Ето и малко помощ:
http://mebelbox-bg.blogspot.com/2011/10/blog-post.html

Тема "проблем с газов амортисьор за матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: