• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
duco - специалист
Точно такива са в дърводеслките аспирации които продават, вече всеки сам си преценява ако искаш си я завари от 4мм ламарина има един колега от форума които е с такава .Ако някои го интересува такава като моита да пише на лични да му дам тел . на фирмата.
griffin - майстор
Ето една идея за аспирация крайна цена около 120 евро включваща около 10-на 15 метра тръби.
https://picasaweb.google.com/kalin.tzan ... Aspiration
Значи аспирацията се състои от една градинска духалка за листа която е към 30-на евро един 80 литров казан за боклуците има 2 порта 100мм тръба и 2 порта 80мм. Вентилацията е изцяло от ПВЦ тръби като тръбите са заземени доонякъде. Не знам колко ще се види от снимките но над казана за боклука в ъгъла има направен "Thien Buffle" не съм сигурен дали точно така се пише но който реши може да го намери и в нет-а има различни варианти на тоя сепаратор. Предимството пред циклона е че е нисък а при мен нямам място. Сепаратора е поставен над казана и не е закрепен с нищо просто от тежестта на сепаратора заедно с духалката над него се самоуплътнява към казана. Духалката за листа която ползвам е 2200W с регулиране на мощността но просто такава намерих. Това което излиза от духалката минава през филтърна кутия на която има монтирани 2 филтъра от големи прахосмукачки. Имам 2 разпределителни кутии и 4 шлюза за затваряне на линиите така че в всеки един момент да работи само едната линия. Върху тръбата има навити през 10-на сантиметра къси винтчета които леко проникват в тръбата и са съединени с метален проводник и занулени. В момента основно ползвам двете 100мм линии за абрихта и за циркуляр като горе долу системата мисля че се оправя. Не забелязвам натрупване на статично електричество по основните ръкави, а гъвкатите просто ме мързи да ги съединя към заземяването и се натрупва известно статично електричество но не колкото да те праска.
Ако някой прояви интерес може и да направя още снимки но идеята е ясна :-) посъкратих най вече дребния прахоляк който се носеше из въздуха като пусна машините така че поне за мен инвестицията донякъде е оправдана. Констуктивно имам пропуски които намаляват въздухопотока ми но имах ограничения които трябваше да прескоча така че.
Цената на цялата система значително може да се намали ако ви се занимава сами да си правите кривките и фланците от обикновенна тръба но мен ме домързя та част от фитингите са купени, част си ги правих сам.
mavryt4o - майстор
нед мар 11, 2012 6:38 pmduco написа:
Аз си поръчах перка от една фирма която произвежда аспирации струваше 30лв около 32см диаметър пласмасова доста масивна .от фирмата предложиха направо да си я поръчам с охлюва някъде към 140лв беше, само остава да се монтира електромотора оригинално слагат 1,1 кв 2890 оборота .Аз съм си приготвил мотор 0,75кв от помпа трифазен фланцов.
Ако дадете информация за фирмата ще въда много благодарен моята изглежда е била от същото място но ще имам едно на ум.

Прикачен файл

received_158419909460785_copy_393x767.jpeg
ZEDYCUS - майстор
Какъв диаметър е, това от обявата за 15лв на 260 см диаметър ще ти свърши ли работа- https://bazar.bg/obiava-20406746/metalni-perki
mavryt4o - майстор
чет мар 11, 2021 10:42 amZEDYCUS написа:
Какъв диаметър е, това от обявата за 15лв на 260 см диаметър ще ти свърши ли работа- https://bazar.bg/obiava-20406746/metalni-perki

Моята е 320 х 24мм ос близка до не наличните вече от обявата иначе и аз съм За метални
ZEDYCUS - майстор
Питай във фирма Херикс - пловдив продават ли само перки. В Царацово са като гледам https://www.google.com/search?client=fi ... 0%BA%D1%81
Сподели дали е станало и дали си намерил, че май ще съм на същият хал като теб скоро. Тая сутрин пазарих от Хасково една тетевенска апирация 2000 м3 със същата перка като твоята. Пластмасова е и тя. :partyman:

Направо им пратих едно питане, ма не знам колко ти е висока перката, а е важно май. Като върнат отговор ще пиша.
ZEDYCUS - майстор
Стабиляги се оказват в тази фирма веднага върнаха отговор
Произвеждаме всички видове вентилатори ,както и резервни части за тях.Може да се представи образец или скица.

Поздрави!
Взимай парчетата и на място. Тъкмо ще прокараш пътя, пиши ако ходиш и какво ще струва. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "АСПИРАЦИЯ - Изсмукване и отвеждане на стърготини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: