• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
pvk1967 - специалист
Е, къде....интарзията е едно от нещата, с които се занимавам през миниатюрното по размери малко свободно време, с което понякога разполагам.....за съжаление! :sad:
vvg - специалист
Блазе ти ,че и това успяваш да правиш,макар и по малко :supz:
Sagittarius63 - специалист
veso69 написа:
Здравей,колега и добре дошъл и от мен! Много се радвам,че сте открили този форум и се надявам скоро да го разнообразите с вашите произведения!
Относно резците-готов съм да почерпя от вашия опит.А тези които ползвам са за еднократна употреба и най-вероятно китайски-резултата:бързо изхабяване и чупене на дръжките.(За 3 лева - толкова).
Привет колеги.Понеже имам шест годишен стаж като подръжка на термично и галванично отделение едно време,мога да споделя,че всичко зависи от стоманата от която е направен резеца и как е закален.Силно се съмнявам че тези резци за 3лв. са направени от такъв материал,който да е закален по всички правила, за да може да държи рез.Само си направете сметка от къде е дошъл, минал е през търговец на едро, на дребно, и стига до Вас за тези пари.В завода където работех до 1991г. се изпозуваше стомана 4Х13 неръждаема.Закаляване, отпускане, заточване- все операции които качват цената.Ако можете да намерите обли пили, па било то и захабени, но от едно време, че на сегашните им нямам много доверие, спокойно можете да си направите добър резец.Това поне е изпробвано лично.Надявам се тази седмица дъщерята да се прибере от София и ще я помоля да качи няколко снимки.
vvg - специалист
Здравейте ,колеги!Днес мотайки се из форума открих това:
viewtopic.php?f=43&t=37484
Не е точно по нашата тема,но има интересни неща за стоманите и материалите за резци и ножове!
Дано помогне :)
Sagittarius63 - специалист
Прикачен файл:
IMG_2764 (Copy).JPG
Здравейте колеги. Най-после успях да снимам резците с които съм работил едно време и след малко указания от децата ще се опитам да кача някои снимки.Това е първият ми резец от лист от автоматична ножовка;следва вторият от счупен кухненски нож;хирургическият скалпел,който не ми беше въобще удобен;и най-сполучливия от пила.Не знам дали се виждат добре леглата за пръстите,но това беше най-удобният за работа резец.Много добър рез и почти не се изтъпяваше.

Прикачен файл

IMG_2768 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2767 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2766 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2765 (Copy).JPG
Sagittarius63 - специалист
Ето още снимки.

Прикачен файл

IMG_2772 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2771 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2770 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2769 (Copy).JPG
Sagittarius63 - специалист
И сега първите ми опити.

Прикачен файл

IMG_2779 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2778 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2782 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2783 (Copy).JPG
Sagittarius63 - специалист
Вече малко по-опитен.

Прикачен файл

IMG_2777 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2776 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2775 (Copy).JPG

Прикачен файл

IMG_2773 (Copy).JPG
vvg - специалист
Браво ,Стрелецо!
Добри работи =D> !Особено за неща,които хората познават,като "Тайната вечеря", да речем.С какви размери е тази картина?
Резците ти явно са приспособени за твоят захват,за мен не биха били удобни,което не ги прави нефункционални ,разбира се.Вазата с цветята се е пропукала,защо не я оправиш?Трудьт си струва.
А сега не се ли занимаваш с интарзия?
Sagittarius63 - специалист
Картините са от преди 30 години,правил съм ги като ученик.Понеже не съм в къщи,и не мога да ги премеря,но "Тайната вечеря" и другата мисля,че се казваше "Богородица с младенеца", са с големината на репродукциите, които се продаваха тогава.Приблизителните размери са 80/40см.От тогава не съм се занимавал,не че нямам желание,но не разполагам със свободното време,което съм имал тогава,а и отговорностите са други.Трябва да се издържа семейство,да се оцелява по някакъв начин.Колкото до резците,не вярвам да не паснат и на твоята ръка,нима химикалките и моливите не са стандартни.Поне аз така ги държа,а и не виждам друг начин за изрязване.Действително картината с вазата се е разлепила малко,ама кой ти обръща внимание на неща,които са ти до болка познати.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "ИНТАРЗИЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: