• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за дърводелството
pvk1967 - специалист
Хора, прегледах два пъти темите и не намерих нищо свързано с интарзията като цяло!?Може би известна връзка има темата за копирния трион, но все пак!?Нека да видим какво ще излезе: ИНТАРЗИЯ!
tripioo - специалист
дано темата се разрастне , защото е интересна и има много потензял в нея :) а ти питаш за нея или просто да споделяме знания ?? а темата за копирния трион и интарзията може да се определи като техника бул , макар че там имаше и метали ...
profesionalist_wood - майстор
То има и в моя пост една ръчна машина за изрязване на орнаменти от 20-те години и оттам могат да се вземат идеи
pvk1967 - специалист
Идеята ми е да споделяме и обменяме знания и опит по темата, защото тя е много обширна и винаги има какво да се научи и види!Ето една от последните ми работи. За съжаление е снимана с телефон.

Прикачен файл

IMG0051A.jpg
pvk1967 - специалист
А за копирния трион имам предвид, че той е основно действащо лице в това което отвъд Атлантика наричат интарзия. Ето едно от техните неща.

Прикачен файл

0001-Wolf-Intarsia-md.JPG
pvk1967 - специалист
Аз си купувам фурнира от Мебекс Габрово.Имат разнообразие и цените им са сносни, а и може "наистина на дребно"!Някой ще ме насочи ли и към друга фирма!
pvk1967 - специалист
Оказа се,че е жива първата ми интарзия!Кутия за тоалетни принадлежности от казармата!Е, има белези на времето-1985г., но все пак е тя!И махагона си личи!!!

Прикачен файл

IMG0124A.jpg
pvk1967 - специалист
Така и не разбрах до тук има ли във форума друг колега, който да обръща малко повече внимание на интарзията?Ще ми се да обменя информация и практически опит с такъв човек!Едно е да го прочетеш, друго да го пипнеш...!?
tripioo - специалист
е кажи какво точно те интересува ... иначе в об6ти линии извязване и лепене на фурнир върху основа по картинка , като като фурнира се лепи хартиено тиксо за да не се цепи ... после в пресата (или с ютията) и готово... евентуално пак с ютията можеш да потъмниш отделни парчефа дурнир за да направиш повече нюанси ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "ИНТАРЗИЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: