Всичко за дърводелството
пишман_майстор - майстор
Кофти машинка. Още като видях "диаметъра" на шайбата на вала и ми стана ясно колко е издръжлив под товар. На такъв нищожен диаметър не носи на тормоз, затова и излиза . Има оправия това , но се налага да се коригират и двете шайби , на вала и на мотора.
fillme - специалист
Олеле, дали няма вариант да се намаже с нещо :?
veliko69 - напреднал
Ще пробвам да го облека с 0.8мм нераждавейка.
fillme - специалист
И това е вариант, то и без това не може да се разчита на скалата отстрани. Аз днес разглобих плотовете на абрихта... оказа се, че единия се е огънал нагоре по средата и двата му края стоят по ниско :lol: От страни имаше луфт и се разместваха при работа. Комшията даде два стари листа от ножовки да ги подпъхнем отстрани заради луфта и после ги хванахме с болтове вместо оригиналните... ъъъ не знам как се казват тия. Другата неделя може да се пробвам и ножовете да наглася.

Онзи ден видях една комбинирана машина - абрихт - щрайхмус и пратих запитване в завода... змм кентавър - кв 2 е модела, изпратиха ми брошура - прилича на новите на якоруда и холзман, но е по-евтина от тях... и все пак са много пари за любител.
veliko69 - напреднал
Продавам го Райдера.
Чираче - майстор
veliko69 написа:
Продавам го Райдера.
Никой не търси подобни боклуци. Направо го хвърляй. Или го подари на някой, когото много мразиш. :?
mavryt4o - майстор
Чираче написа:
veliko69 написа:
Продавам го Райдера.
Никой не търси подобни боклуци. Направо го хвърляй. Или го подари на някой, когото много мразиш. :?
За жалост е така
fillme - специалист
Еее не така де, не сте прави. Купуват ги. Обявих моя за продан и за по-малко от седмица си отиде.
veliko69 - напреднал
Намери и на мен купувач :-D

Тема "Интересно сравнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: