Всичко за дърводелството
rum_sz - специалист
ZEDYCUS написа:
900-5 :2 = 447-4= 443mm при две врати, при пробиването на отворите се съобрази с дебелината на страницата. :partyman:
Те това е отдговор кратко и ясно и разбрано. :partyman:
rum_sz - специалист
rum_sz написа:
ZEDYCUS написа:
900-5 :2 = 447-4= 443mm при две врати, при пробиването на отворите се съобрази с дебелината на страницата. :partyman:
Те това е отдговор кратко ясно и разбрано. :partyman:
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Ако се чудиш какво съм писал да превеждам.
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
:partyman: Ако се чудиш какво съм писал да превеждам.
Ванка кой модел панти се ползва за 25мм вратички .Искам да припокрива изцяло корпус от пдч 18мм квадрат 60на60см :?
ср ное 02, 2016 3:53 pmmavryt4o написа:
ZEDYCUS написа:
:partyman: Ако се чудиш какво съм писал да превеждам.
Ванка кой модел панти се ползва за 25мм вратички .Искам да припокрива изцяло корпус от пдч 18мм квадрат 60на60см :?
Здравейте, някой може ли да ми помогне понеже имам 25мм вратичка и 25мм страница искам да го направя с панта ниско рамо, обаче незнам на колко да направя отвора "C" и каква панта мога да използвам?
PIP - майстор
чет ное 30, 2023 4:53 pmIvan8798 написа:
ср ное 02, 2016 3:53 pmmavryt4o написа:
ZEDYCUS написа:
:partyman: Ако се чудиш какво съм писал да превеждам.
Ванка кой модел панти се ползва за 25мм вратички .Искам да припокрива изцяло корпус от пдч 18мм квадрат 60на60см :?
Здравейте, някой може ли да ми помогне понеже имам 25мм вратичка и 25мм страница искам да го направя с панта ниско рамо, обаче незнам на колко да направя отвора "C" и каква панта мога да използвам?
Трябват ти панти, които са предназначени да покриват такава дебелина страница, не гледай, че пише за 25мм вратичка.
miliad - майстор
Панта 155° на Блум.

Прикачен файл

IMG_20231130_221816.jpg
kozl - майстор
Темата ми хареса.
Да питам и аз за панти.
Имам идея да ползвам мебелни панти за ревизионна врата с размер 40 см ширина и 60 см височина. Лицето на вратата ще е плочка гранитогрес дебела 10 мм. Носещата част се колебая м-у стъклотекстолит, HPL 12 мм или неръждаема ламарина 1,5 мм с профилиране по периметъра на вратата, за да може да се закачат панти и шнапери.

Прикачен файл:
Панта за рев врата.jpg

На чертежа съм ползвал размери от налична панта Хафеле за врати като левите от по долната схема:


Изображение


Ако ползвам тази панта фугата м-у плочките трябва да е > 2мм, за да не се допират плочките :? Поне така мерих от мебелните врати с такива панти.

Има ли друг вид по-подходяща мебелна панта за целта, за която писах?
miliad - майстор
Много тежка врата ще стане, ще висне горната панта. Може да ползваш панта за лепене за стъкло, и директно лепиш за плочката или тънка подложка.
Бих оставил 3мм фуга на страна.

Тема "Монтаж на панти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: