• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Здравейте.Начи днес нещо бях прекалил със бирата. :-D Та намазах с масло на Осмо(гепих го от работата :lol: ) за кухненски плотове http://www.osmobg.com/product/855/top-oyl.html една слепена плоскост 120 х 50 която е букова. Тя леко покафеня,като орех. Ама повърхността не е гланцова а матова. Дали е уместно да намажа отгоре върху засъхналото масло обикновен яхтен лак за да блести? :? Щото мислех че е със гланц маслото като останалите ама не е. :?
stridata - специалист
В/у маслото без да си го свалил не можеш да намеажеш нищо ако не е на маслена основа, а такива бои има само в Щатите. Демек яко шлайфане за да махнеш маслото и отгоре мажеш квото ти е кеф. Всичко друго е компромис с нетраен ефект!
profesionalist_wood - майстор
Май имам лак за дърво с гланцов ефект на спрей.Ама няма да стане :? Същия е като лидълския
sbh - специалист
profesionalist_wood написа:
Здравейте.Начи днес нещо бях прекалил със бирата. :-D Та намазах с масло на Осмо(гепих го от работата :lol: ) за кухненски плотове http://www.osmobg.com/product/855/top-oyl.html една слепена плоскост 120 х 50 която е букова. Тя леко покафеня,като орех. Ама повърхността не е гланцова а матова. Дали е уместно да намажа отгоре върху засъхналото масло обикновен яхтен лак за да блести? :? Щото мислех че е със гланц маслото като останалите ама не е. :?
Към маслата, които ползвам дават два вида "шлифовъчна вата", с която се излъсква намазаната повърхност след като попие маслото. След обработката с ватата повърхността изглежда доста по-гланцова, но не чак като с яхтен лак.
Ватата е от някаква изкуствена материя, но върши добра работа.
Прикачен файл:
зелена вата.jpg
зелена вата.jpg (63.52 KиБ) Видяна 3105 пъти
Прикачен файл:
бяла вата.jpg
бяла вата.jpg (49.95 KиБ) Видяна 3105 пъти
profesionalist_wood - майстор
Тук във Франция също има полиращи вакси на Губра които се мажат с парцал http://gubra-bg.com/37-polirasshi-vaksi
Ще гледам да намеря шлифовъчна вата
stridata - специалист
това с полиращата вакса е супер идея! А иначе вие двамата сте болни мозъци! Тва с циганите беше добро :partyman:
profesionalist_wood - майстор
О ние тук се ядем за добър ден тук. Не се учудвай. :-D Ваксата я поръчах да ми донесат утре

А че Тинкито е изкукуригал е ясно. По цял ден троли и няма нищо смислено от него. От утайка като него него не очаквай разум
cvetomir_77 - специалист
Аз само се питам как е възможно това:


BlackBox
специалист
Регистриран на: съб юни 17, 2017 9:29 pm
Мнения: 219


за сравнение:


cvetankirilov
специалист
Регистриран на: пон мар 12, 2012 2:21 pm
Мнения: 190
моля колегата да ме извини, че ползвам негови данни.

и моя милост:
cvetomir_77
специалист
Регистриран на: чет авг 17, 2006 4:04 pm
Мнения: 389
cvetomir_77 - специалист
BlackBox написа:
cvetomir_77 написа:
Аз само се питам как е възможно това:
Когато някой вземе да те напада по темите и се развиват кавги - така става.
Вместо да цитираш брой мнения, по-добре прочети тия на дърваря.
Само се държи неблагоприлично и важничи.

Аз само сравнявам броя мнения спрямо датата на регистрация във форума с тези на потребители с 5-10 годишна регистрация.
Antonii - майстор
Не се учудвайте на такива мнения и изказвания.
Този форум отдавна се използва от разни хора да си решават психическите проблеми или да си избият психическите кризи които ги тресат в даден момент.
Но като гледам представителната група, то ефектите са доста нетрайни.
За тези цели в БГ има доста добри специалисти, които могат да постигнат крайни и постоянни резултати.
Но явно тук е по-евтино.
  • 1
  • 2

Тема "Гаф с дървен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: