• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Ами правил съм резбован таван,проектирането ми изяде нервите.То не беше макети,6 варианта как ще изглежда,отделно за всяко цвете или листа да има поне 10 скицирани варианта,архитектурен план как се вписва с средата,да ги наставиш кое с какво отива и да се придържам към възрожденски стил....и работа с откачени поръчители и накрая да не ти платят нищо....
tsenkov - специалист
Прикачен файл:
Снимка0227.jpg
Еднорог написа:
KOLOBAR, моят приятел, дърводелец, дето ми приготвя дървените летвички за работа, точно онзи ден ми спомена, че има да прави на две църкви олтарите и не може да намери човек, дето да ги резбова както си трябва. Та ме дрънкаше да му намеря човек, дето да ги направи на снс-машина. Ето, че ти даваш много добра идея за работа с копир-фреза. :)
Ако търсенето е още актуално мога да му дам телефон на човек с такива ЦНЦ фрези и опит в изработване на иконостаси.Пък е и в оня район.
profesionalist_wood - майстор
Нямам нищо против,ама за мен резбата е ужасна
alata_69 - специалист
ако мога да помогна с нещо насреща съм

имам и рутер и колега дърворезбар
MrMurdjo - майстор
А как наричаш тези, които часове наред се кьорят в монитора за да направят 3D цифровия модел? :)
После е ясно, но пак не за всички.
mavryt4o - майстор
Как се определя ценово работата на цифровата фреза.Имам едни дървени блокчета правоъгални 100/60/250.Искам да изкопам правоъгален отвор в тях та да стане кутия с 15мм стена и отвор за капак.Та ако ми изнася не искам да копам с оберката като луд става въпрос за пет броя но все пак.
MrMurdjo - майстор
3Д модела съм го правил по снимка, около месец и половина. Вещественото изпълнение е на моя рутер, материалът - череша.
Прикачен файл:
ArchMichail.jpg
alata_69 - специалист
каква е дълбочината и какъв фрезер си ползвал?
а и скоростта ако не е тайна


поздрави
MrMurdjo - майстор
Общата дълбочина на релефа е 13.8 мм, фрезери последователно 6, 3 и 1.2 мм. Груб пас за отнемане на материала с 6 мм, първи фин пас 3 мм с объл връх, стъпка 0.24 мм, втори фин в участъка на лицето с 1.2 мм заоблен връх и стъпка 0.12.
Фините пасове на 1800 - 2000 мм/мин и 1500 по Z, тъй като при тях практически сваля много тънък остатъчен слой.
И въпреки това - 4 и нещо часа чисто машинно време :)
Еднорог - специалист
MrMurdjo написа:
3Д модела съм го правил по снимка, около месец и половина. Вещественото изпълнение е на моя рутер, материалът - череша.
Прикачен файл:
ArchMichail.jpg
Направо красота! А черешата ми е любим материал.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "CNC и работа с дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: