• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко за дърводелството
Еднорог - специалист
Най-напред да ви представя моята китайска красавица:
http://www.diytrade.com/china/pd/376129 ... outer.html
Няколко години вече работя с нея и мога да кажа, че е удивително добра. Малка, кипра, непретенциозна, с много качествен шпиндел-с водно охлаждане. Досега работих метал, но преди няколко месеца ме засърбя да пробвам дърво и.... от тогава с метал не ми се занимава. :lol:
Слагам снимки на дървени неща, направени с машинката.

Прикачен файл

39.jpg

Прикачен файл

43.jpg

Прикачен файл

Глаголица.jpg
Глаголица.jpg (82.97 KиБ) Видяна 9957 пъти
vitrinabg.com - специалист
Красота.А моделите от къде намираш?
profesionalist_wood - майстор
Дали има употребяван рутер за 1000 лв? :-D И аз да опитам
Еднорог - специалист
vitrinabg.com написа:
А моделите от къде намираш?
Е това е един от двата проблема при ползване на такава машина-моделите. Трябва да са векторни моделите, затова ги рисувам в КорелДроу. Пипкава работа, но с течение на времето му свикнах на корела и сега вече смея да кажа, че се наемам да правя и доста сложни рисунки. Освен това интересът ми е към направата на малки по размер нещица с изобразяване на руни и символи от историята/предимно българската, разбира се/.
Има сайтове с готови векторни модели, но всички са платени, а не мога да си позволя и за това да давам пари. А отгоре на всичко са и небългарски, та нищо не им разбирам. Ако някой знае такива сайтове, но с безплатни модели, нека да помогне. :)
vitrinabg.com - специалист
Благодаря за отговора.Не случайно те попитах.Имам идея в бъдеще да взема такава машина ,но по-голяма.Доколкото разбрах някои производители дава модели а в последствие примерно веднъж в годината пускат нови модели за клиентите си.Към твоята няма ли такава екстра?Питай братя китаец,ако си я купил от него дали може да предложи разни моделчета БОНУС.
SoWhat - специалист
Малко по-страничен въпрос.
Имат ли пазар тези неща? Питам за чужбина. Пускали ли сте модели за продан в е-bay?
Еднорог - специалист
vitrinabg.com написа:
Имам идея в бъдеще да взема такава машина ,но по-голяма.Доколкото разбрах някои производители дава модели а в последствие примерно веднъж в годината пускат нови модели за клиентите си.Към твоята няма ли такава екстра?Питай братя китаец,ако си я купил от него дали може да предложи разни моделчета БОНУС.
Един приятел ми я поръча от Китай, та аз лично не знам даже и фирмата-производител, а за модели пък изобщо не е ставало дума. Но ти ме подсещаш за нещо друго... В Пловдив продават такива подобни на моята, пак китайски разбира се, и мога тях да попитам за векторни модели. Като се замисля, обаче, едва ли ще ми предложат нещо по моята част. :lol:
SoWhat написа:
Малко по-страничен въпрос.
Имат ли пазар тези неща? Питам за чужбина. Пускали ли сте модели за продан в е-bay?
Нямам представа за пазар в чужбина, а за е-bay само съм слушал. Доколкото знам в него на английски се комуникира, а мен хич ме няма. Би било добра идея, ако не бях толкова бос с езиците. :?
vitrinabg.com - специалист
Радвам се,че съм те подсетил поне къде да попиташ.Помоли приятеля си да сръчка Китаеца.Дай малко инфо и за символите които си направил.Дай да видим и други красоти.
Еднорог - специалист
Ракличката за бижута е изпълнена с мотиви от чипровските килими. Наскоро открих тази българска красота и не мирясах, докато не пробвах как ще стои на дърво.
На втората снимка е триквестор/трискелест/ от спирали. Много мощен в енергийно отношение слънчев символ.
Медальончето на третата снимка е с първите букви на глаголицата, поне за мен най-красивата азбука! И не само , че е красива, но в нея е събрана цялата философия на мирозданието.

Това пък е символът на Великата Бяла майка - много древен тракийски символ.

Прикачен файл

16.jpg
16.jpg (18.91 KиБ) Видяна 9875 пъти
SoWhat - специалист
Ако не е тайна, каква е стойността на ракличката за бижута? С какви размери е? И цялата ли сте я правили или само орнаментите?

А м/у другото, е-бау е най-мощния електронен аукцион в света. Всеки може да купува и продава каквото си иска. Даже и употребяваните си джапанки може човек да предложи за продан.
Ако имате приятели с език, интересувайте се и предложете своите изделия. Пазара е необятен и има пътници за всеки влак.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "CNC и работа с дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: