• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всичко за дърводелството
Еднорог - специалист
Ехееее, от юли месец не съм писал в моята тема. :) Ма какво да се прави, все време няма.

Правя си една главоблъсканица от известно време насам, та рекох да се допитам и до вас. Нали правя дървени медальончета и кутийки, та и ги лакирам с един гръцки безцветен лак, че и по два пъти. По-точно лакът се води мат-лак. Бе хубав е, ама в последно време много започна да ми дразни на гърлото, особено ако трябва да лакирам по 20бр. наведнъж. След туй пък трябва с разтворител да се измие четката, а и той вони.

Тук някъде преди време някой беше споменал с какво обработва дърворезбите си, но не го намирам. Сетил съм се за акрилен безцветен лак. Ако правилно съм разбрал-не мирише. Как мислите, дали ще е подходящо за нещата, които правя? Ще пусна една снимка да видите за какво иде реч.

Прикачен файл

109.jpg
mavryt4o - майстор
Еднорог написа:
Ехееее, от юли месец не съм писал в моята тема. :) Ма какво да се прави, все време няма.

Правя си една главоблъсканица от известно време насам, та рекох да се допитам и до вас. Нали правя дървени медальончета и кутийки, та и ги лакирам с един гръцки безцветен лак, че и по два пъти. По-точно лакът се води мат-лак. Бе хубав е, ама в последно време много започна да ми дразни на гърлото, особено ако трябва да лакирам по 20бр. наведнъж. След туй пък трябва с разтворител да се измие четката, а и той вони.

Тук някъде преди време някой беше споменал с какво обработва дърворезбите си, но не го намирам. Сетил съм се за акрилен безцветен лак. Ако правилно съм разбрал-не мирише. Как мислите, дали ще е подходящо за нещата, които правя? Ще пусна една снимка да видите за какво иде реч.
на водна основа има доста добри лакове разреждаш с вода миеш с вода мирише на шоколад.....
Еднорог - специалист
Чудесно, ако имаш и нещо по-конкретно в предвид, нещо, което си ползвал и си останал доволен-сподели. :)

Единственото условие е да е безцветен лакът, за да се запази естественият вид на дървесината.
mavryt4o - майстор
Еднорог написа:
Чудесно, ако имаш и нещо по-конкретно в предвид, нещо, което си ползвал и си останал доволен-сподели. :)

Единственото условие е да е безцветен лакът, за да се запази естественият вид на дървесината.
и сикенс и сократес съм ползвал добри са но винаги са биле тонирани не съм имал удоволсвието да работя с красива дървесина
griffin - майстор
Пробвал съм безцветен на лакпром кайто е на водна основа като по евтина алтернатива. Имай на предвид че лаковете на водна основа почти не променят цвета на дървото, ако търсиш тоя ефект де. Вариант е да ползваш тиково масло или някакъв друг вид мебелно. Специално на мен тиковото ми мирише много приятно, но всеки е различен. Има масла с восъци в тях. Има и вакси с които може да мацаш, специално на мен много ми харесват на пипане нещата обработени с вакса, но пак въпрос на вкус.
Еднорог - специалист
Ето това намерих и купих днес, че даже и го пробвах.
http://www.factortrade.net/building_mat ... -11678.htm

Ами то чудесия, направо не знам защо до сега съм се мъчил с ония миризливи гръцки лакове. Малко се шашнах колко е гъсто, по-гъсто е от боза, ама като го разредих и стана екстра. И най-готиното е, че съхне бързо. Минавам първа ръка, след половин час е готово за втора ръка и след още един час е напълно изсъхнало на пипане.
cvetomir_77 - специалист
Да не "прозвучи" като реклама, ама аз ползвам на "Becker Acroma". Не за друго, а защото вносителя им е през пътя (т.е. на 50 метра от нас), а и съм се убедил в качеството. Има водни лакове и байцове безброй.
Еднорог - специалист
У наше село нямаме никакъв избор, само този на оргахим има. И струва 10лв.

Този на Becker Acroma какви пари е?
cvetomir_77 - специалист
Не си спомням. Тези дни ще проверя и ще пиша.
griffin - майстор
Еднорог написа:
Ето това намерих и купих днес, че даже и го пробвах.
http://www.factortrade.net/building_mat ... -11678.htm

Ами то чудесия, направо не знам защо до сега съм се мъчил с ония миризливи гръцки лакове. Малко се шашнах колко е гъсто, по-гъсто е от боза, ама като го разредих и стана екстра. И най-готиното е, че съхне бързо. Минавам първа ръка, след половин час е готово за втора ръка и след още един час е напълно изсъхнало на пипане.
Да точно това е лака :).
Почти всички нови лакове съхнат бързо, във френско пускат от време безцветен лак на лидъл, но не го препоръчах защото не знам дали го има в България. Тоя лак дето си взел на мен ми седи гъст но хомогенен някак си повечето от другите които съм пипал ми изглеждат с консистенцията на сополи с извинение :-D.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "CNC и работа с дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: