• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
Wishmaster-ruse - специалист
Привет на всички!
Имам нужда от помощ и ще се радвам да я намеря тук.
Купих си това:https://www.ebay.com/itm/3-Axis-DIY-CNC ... 1438.l2649
Не очаквам нищо кой знае какво от него.
Проблема е следният: Ползвам тази програма - grblcontroller
Когато закача USB към компютъра и започва да жужи мотора на Z също така и почва да пари без да е работил. Иначе си работи.
при подаване на работа започва да работи на обратно. Когато трябва да се придвижи спуска ножа и прави диря по материала, а когато трябва да отнема от дървото вдига резеца във въздуха и така уж гравира. При ръчно управление е същата трагедия. Аз му давам команда на ляво той се движи на дясно, подавам нагоре, слиза надолу. Плотът напред той го мести назад.
Пробвах други програми но не тръгва с уйндоус 10 съм пробвах и 7 но не тръгна там.
Къде бъркам?
tsenkov - специалист
Някъде в програмата трябва да смениш сигнала DIR. А може и като смениш свързването на двигателите.
трезор - помощник
Здравейте имам нужда за закупуване на CNC, което ще се използва основно за дърворезба.Мога да отделя бюджет за машина до 3500-4000 лева.Да призная хич не съм наясно към кои модел точно и коя фирма.Моля за съвет какво е най разумно да закупя.Искам да е нова и в гаранция.Гледах на две фирми модели Ямбол- https://formatec-cnc.com/cnc-freza-cnc- ... irane-eco/ CNC- 600 ECO. Цена 3900 лв. ЦПУ машина. CNC икономичен вариант.Компактна ЦПУ машина за фрезоване, гравиране и рязане на малки
детайли от дърво, пластмаси и меки метали. Другия модел е на Разград https://bazar.bg/obiava-5740506/cnc-rou ... -za-reklam CNC Router рутер ЦНЦ ЦПУ фреза с компютърно управление за реклами......Моля за мнение и съвет....
MrMurdjo - майстор
Разградският е предимно за дялане на камъни с него - голям и бавен. Аз лично не го препоръчвам.
Другият ми се вижда малко хафиф откъм здравина на конструкцията, но по една снимка е трудно да се каже.
Общо взето трябва да има добър бърз ход - от 3000 мм/минута и нагоре.
Да има достатъчно мощен шпиндел за предварителното грубо сваляне на материала. 1500-2200 вата трифазен с инвертор, както е показан на снимката.
Шасито да е достатъчно здраво, което позволява работа с по-голяма дълбочина на един слой.

Освен това, 3D гравирането на дърво (или друг материал) е малко по-високо ниво от обикновените фрезови операции. Т.е. изисква се човек да е придобил умения за работа с по-прости операции.
Казвам го не за да си придавам важност или да Ви откажа. Чисто и просто имам достатъчно впечатления, че много хора си го представят като включване на принтер към компютър - закачваш принтера, инсталираш драйвер и почваш да печаташ. А то е малко по-различно.
Еднорог - специалист
пон яну 04, 2021 8:47 pmMrMurdjo написа:
Разградският е предимно за дялане на камъни с него - голям и бавен. Аз лично не го препоръчвам.

Освен това, 3D гравирането на дърво (или друг материал) е малко по-високо ниво от обикновените фрезови операции. Т.е. изисква се човек да е придобил умения за работа с по-прости операции.
Казвам го не за да си придавам важност или да Ви откажа. Чисто и просто имам достатъчно впечатления, че много хора си го представят като включване на принтер към компютър - закачваш принтера, инсталираш драйвер и почваш да печаташ. А то е малко по-различно.
По-вече от 15г. използвам една китайка за 2Д гравиране, а наскоро един приятел си купи точно такава огромна машина разградска. Ела, казва, да ми я пуснеш, а то съвсем други програми , други команди-нищо общо с обикновената моя машинка. Гледам като теле в железница. Надявам се да нямате нищо против да питам, ако нещо не се сещам за процесите при 3Д работа.
Днес за пръв път я пуснах същата тази разградска машина и какво ми направи впечатление - увеличавайки скоростта на движение по Х се увеличи и скоростта на движение по Z. Стигнах до 60мм/с по Х и Z-а почна да изпуска и се ошашка. Та, за сега това разбрах, че по-вече от 50мм/с с тази машина не може да се работи.
Еднорог - специалист
Здравейте!
Свалих един елемент от един руски сайт, където всичко е безплатно. Качих го в Арткам, за да го направя годно за Mach3. Пуснах симулация, за да видя къде ще върви инструмента и какво ми направи впечатление. В червено е реално полезното движение на инструмента, а траекторията в синьо изобщо не е полезна и е само губене на време. Защо се появяват тези паразитни траектории-от самият модел ли е или от Арткама?
Признавам си, че съм много бос с Арткам, просто ми показаха няколкото стъпки за да стигна до G-кодовете и това е. Ще съм признателен да коментирате!
Прикачен файл:
0-02-05-bc016a0ba470f0c4c4127405fd9ecd9211e58c09611ba16e275909fd6e09b193_e47eedbf.jpg
gen4o83 - напреднал
Здравейте, някой правил ли е полуложа за руска пушка на CNC, имам и 4-та ос с патронник.
gen4o83 - напреднал
ср мар 03, 2021 6:46 pmЕднорог написа:
Здравейте!
Свалих един елемент от един руски сайт, където всичко е безплатно. Качих го в Арткам, за да го направя годно за Mach3. Пуснах симулация, за да видя къде ще върви инструмента и какво ми направи впечатление. В червено е реално полезното движение на инструмента, а траекторията в синьо изобщо не е полезна и е само губене на време. Защо се появяват тези паразитни траектории-от самият модел ли е или от Арткама?
Признавам си, че съм много бос с Арткам, просто ми показаха няколкото стъпки за да стигна до G-кодовете и това е. Ще съм признателен да коментирате!
0-02-05-bc016a0ba470f0c4c4127405fd9ecd9211e58c09611ba16e275909fd6e09b193_e47eedbf.jpg
Птатете ми линк за теглене щом е безплатен сайта, да видя какво мога да направя в арткама.
seeker - специалист
съб юни 05, 2021 1:52 pmgen4o83 написа:
Здравейте, някой правил ли е полуложа за руска пушка на CNC, имам и 4-та ос с патронник.
Здравей, за какъв модел пушка искаш да правиш полуложа?
gen4o83 - напреднал
съб юни 05, 2021 3:34 pmseeker написа:
съб юни 05, 2021 1:52 pmgen4o83 написа:
Здравейте, някой правил ли е полуложа за руска пушка на CNC, имам и 4-та ос с патронник.
Здравей, за какъв модел пушка искаш да правиш полуложа?
Здравейте, руска е масов модел(не съм запознат с пушките)ето снимки
https://photos.google.com/u/2/photo/AF1 ... Ig6S2KpQey
https://photos.google.com/u/2/photo/AF1 ... 1OZEVeEpXl
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "CNC и работа с дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: