• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
Еднорог - специалист
А защо докато мажа с четчицата лака е бял, а не прозрачен? След това бялото изчезва, разбира се. Да не би да е гъст и да е необходимо да го разредя още с вода? Или това си е характерно за лаковете на водна основа?
EDI - майстор
Такъв е лака.ДУФА също има млечен цвят, после става прозрачен.
KOLOBAR - напреднал
Еднорог, това което правите е чудесно. Отдавна имах желанието и аз да композирам с включени символи от глаголицата, която и за мен е страхотно красива, но вечно нещо друго излиза и неуспявам. От съвремената техника не разбирам. Остава и програми да правя сега на тия години, затова подобни решения леко ги реализирам с една обикновена копир фреза. Там поне направата на шаблоните може всеки сам да си направи. Ето това е направено по тая "стара" технология с копир фреза.

Прикачен файл

icon2.jpg
Еднорог - специалист
KOLOBAR, моят приятел, дърводелец, дето ми приготвя дървените летвички за работа, точно онзи ден ми спомена, че има да прави на две църкви олтарите и не може да намери човек, дето да ги резбова както си трябва. Та ме дрънкаше да му намеря човек, дето да ги направи на снс-машина. Ето, че ти даваш много добра идея за работа с копир-фреза. :)
KOLOBAR - напреднал
Нямам представа от къдеси за да те насоча към най близък за вас колега да свърши тая работа. Ако е нужен друг, но разбирам, че ти ще го направиш.
profesionalist_wood - майстор
То и аз се занимавам с дърворезба,ама за иконостас трябва да се направят много макети и чертежи за да се види композиционното решение и да не ,,натежава,, в очите на зрителя защото става после кич- листата,цветята....и други работи как се вписва в помещението и.т.н
Еднорог - специалист
KOLOBAR, няма да ги правя аз тези иконостаси. Не съм си имал работа с такова нещо никога, а както спомена profesionalist_wood - това си е много работа. :) А иначе църквите са в беловска община. На 7-8км. от г.Септември.
profesionalist_wood - майстор
Близо ми е до работата. Ама те искат евтино решение като гледам....
KOLOBAR - напреднал
Имам колега в Пловдив- реставратор в стария град, ако решиш казвай да ти давам телефон свържете се и се уговаряйте. Иначе колегата си е прав- семантичния прочит на една такава задача си е сериозна работа. Има си канонични правила които се спазват или които преди се спазваха, днес май всеки прави каквото му хрумне, но такива са времената. Няколко църковни иконостаса съм правил, но това за мен вече е затворена страница.............
mavryt4o - майстор
profesionalist_wood написа:
Близо ми е до работата. Ама те искат евтино решение като гледам....

човека търсил резбар ама с cnc фреза :lol: значи не търси резбар а по-евтино решение не мога да назова човек работещ на снс фреза резбар да не се обиждат фрезистите
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "CNC и работа с дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: