Всичко за дърводелството
torbalan - Дървен философ
Мисля, че нищо няма да направиш с микровълновата...

Виж ако нарежеш дъските на парчета и ги "вариш" в микровълновата - може да има успех :)
lov - майстор
Ако толкова те гложди сложи 2-3 мравки вътре и пусни фурната. Не няма да умрат ама не ми се обяснява защо.Много е дълго за разяснения. Торбалан ти го каза малко по друг начин но е същото.
VLADO66 - майстор
Преди време ми беше штукнала една идея за опушване и питах една ДДД фирма и ми казаха че го предлагат като услуга.
colyo - специалист
Мравки и хлебарки съм пробвал........мрат много избирателно. Наскоро докато рязах един домат отвътре се показа такава тлъста гъсеница, че направо ми се догади и инстинктивно я пъхнах в микровълновата. По средата направи едно балонче и така хубаво се пукна, че жената щеше да ме кастрира (половин час бърса). Знам че при отворена врата (отворен фарадеев кафез) ефективността на магнитрона намалява, но нищо не ми пречи да пробвам. Моята е още в гаранция и не ми се разглобява, но мога да взема на дядото (подарихме му старата) и да опитам с нея.

ПП: довечера смятам да пробвам още нещо, което ми дойде на ум преди малко: с пистолет за горещ въздух ще нагрея съмнителните дъски. Ако не ми мине котка път утре ще споделя резултата.
lov - майстор
Те защитите лесно ще ги излъжеш но обема на камерара вече н няма да е същия. А тя се явява обемен резонатор в цялата схема и магнетрона ще излезе от режим. Един господ знае какво ще се получи но по вероятното е да го преебеш него от колкото червея. Колкото по малко вода съдържат в тялото си тези гадинки толкова по не им действа лъчението. За това и дадох примера с мравките. В повечето случай се разхождат вътре без да им пука че печката бачка.
colyo - специалист
Току що се прибирам от обекта и мога да се похваля, че изпържих 2 гадинки с пистолета за горещ въздух. Със стетоскопа се ослушах къде скърцат и им направих 5 минутно обдухване. Работих след това още 2 часа и не се чуха повече, но се чу още един на друго място. Утре смятам да му подухам и на него.
kabel96 - специалист
Преди време някой беше казал за ютия на 80-100 градуса и мога да потвърдя че ги мори без грешка.
lov - майстор
И не е излъгал. Пропарването на дървесината цели и това да се унищожат и дървоядите.
маречков - специалист
Вдигам темата с подобен проблем. На дъбови греди и ламперия (нещо като кара таван) преди месец се появиха дървояди - 2-3 за сега. Лакирал съм го с едни три компонентни лакове .... грунд, пълнител и лак накрая, всичко на водна основа. Препарати не са ми оферта, защото това ми е в хола, а имам две малки деца, които не искам да дишат отрови.Чета тук и се обнадеждавам от опита на colyo с пистолета за горещ въздух. Та питането ми е дали с пистолета ще успея да нагрея гредите 12/6 им е размера, дали няма да прегоря дървото?
brad4edat - специалист
Интересно решение на проблема, да свариме гадинките в собствения им сос:)
Ами пистолетите за топъл въздух се регулират, и за да не опечеш дървото и самия пистолет му намали малко градусите.
То не би трябвало гадините да оживеят ако успееш да нагрееш дървото до 50+ да кажем, дори и да не пукнат веднага, все ще получат увреждания от едно 50+ напичане за 10 мин. Тоест дървото да е било горещо поне толкова време.
Друго което се замислям, дали пък духалка насочена към мястото в душемето, няма да го нагрее по добре и безупасно за дървенията, като ще нагрее по-голяма площ, няма да се прецака от прегряване самата духалка и така ще опечеш гадините по-сигурно:)
Успех, и да пишеш дали си ги сготвил успешно:) :-D

Тема "Борба с дървояди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: