Всичко за дърводелството
leonardo_vd - модератор
Та въпросът ми е относно технологията на сглобяване на интериорни врати/с пълнеж пчелна пита/ Всякакъв материал по темата ще ми е в полза.
PIP - майстор
Какво имаш предвид под 'пчелна пита'? Ако става дума за врати от масив може би ще мога да помогна, но ако е за тези талашитените с пълнеж вътре не съм запознат.
hameleon - специалист
Прави се рамка от чамови летви дебели около 3.8 см и широки 6-8 см,там кадето е бравата се поставя допълнително парче .След това "пчелната пита" се изрязва по размер в разпънато положение на празнините които са се получили на чамовата рамка и се прикрепя с такер.Страниците се намазват с лепило по цялата си вътрешна повърхност и се поставят върху чамовата рамка с разпънатата пита,следва центроването им и фиксиране в краищата с малки пирончета.Страниците са по-големи естествено от необходимият размер и там става фиксирането с пирончета.
Тук вече е наред поставянето на вратата в хидравлична преса, като престоява определено време зависещо от външната температура /при 20 градуса - 1 час приблизително/.Ако пресата е с подгряване времето е в зависимост от инструкцията на лепилото.От тук вратата се окрайчва,фалцва ,разпробива се отвора за бравата и се изрязват леглата за пантите ,изпръсква се в желания цвят.Това е технологията която многократно съм виждал. До колкото ми е известно за страници се използва материал ламиниран МДФ ,легаси/пресован релефен МДФ/.По подобен начин се прави и касата на вратата само ,че пълнежа е чамови летвички ,а не "пчелна пита".

Тема "Сглобяване на врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: