• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
Всичко за дърводелството
Ал_ - специалист
m_markovski, в кръга на шегата - прекрасната жълто-черна окраска малък довод ли е :) а иначе - мисля, че като цяло качеството на dewalt е по добро. Отделно от това - вземам предвид и мнението не Edi - viewtopic.php?t=48023#p629432. А тия 13 мм едва ли ще допра до тях, макар че кой знае
colyo, да, такива са цените - metabo 1148, dewalt - 1329. Но метабото, ако го поръчам от немско ще ми стъпи малко под 950 лв с доставката, което определено накланя везните.
Благодаря за мненията
емовлаха - специалист
Ако ще се поръчва от вън може и 735 не знам заводски ли идва със спирален вал или допълнително се монтрира, но това вече е за взискателни потребители и скъпа дървесина
Ал_ - специалист
Трудна работа ще е със 735, главно заради доставката. Ножовете, за които говориш са отделно - те са долу-горе на цената на самата машина
емовлаха - специалист
Доста отдавна съм го гледал този модел и ме грабна със възможността за надграждане, но тръгнах в друга посока. Какъвто и да ти е избора пожелавам мн. изградени/реализирани проекти и хъс за работа!
пишман_майстор - майстор
735 навремето и аз доста разпитвах, търсех.
Та тогава имаше три опции, внос от щатите, от Русия или Китай.
Като пари +- някъде към 1000 евро общо.
Сега скоро не съм проверявал . Но нали да се има на предвид, че ако се внесе отнякъде, вероятността да е на 110/115/120 волта е голяма. 220/230/240 има опция , но къде, що... От Русия би трябвало да е такъв . От щатите обаче сто процента е наполвина волтажа..
Ал_ - специалист
О, моето не е дори и хоби, а начин за успокояване и релакс, та не си заслужава такива галимации. Иначе като бях проверил първия линк - машина от щатите беше към 600 долара, и нещо от сорта на по един път и половина за транспорт, сигурно може да се намери и нещо по-добро, но дори не съм проверявал. А че машината много ми хареса - така е.
Ал_ - специалист
Не е 735, но - доволен. Тъкмо и почивни дни идват, да потъна в стърготина с тестовете

Прикачен файл

IMG_0211.jpeg
IMG_0211.jpeg (97.97 KиБ) Видяна 102 пъти
пишман_майстор - майстор
Честита да ти е!
Един прахоуловител остана и всичко ще е топ :)
Ал_ - специалист
Благодаря. На първо време, колкото да побръмча, за пробата ще видя как да я съвместя с наличното прахоулавяне. Имам преди това да правя маса за герунга, ще гледам да я комбинирам така, че монтиран на нея щрайхмусът да е на нивото на две малки работни маси за по-голямо удобство. После ще помисля и за по-подходящо прахоулавяне
пишман_майстор - майстор
Значи аз моя щрайх ( подобен тип машина, друга марка ) го монтирах на работна маса на Бош гта 2600 . Така го скатавам много лесно в някое кьоше , мести се без проблем и ако има нещо по-длъжко за рендосване , разпъвам масата , детайла има де да се подпре в началото и в края.
Вече ако са доста дълги елементите , трябва си или доп.решения /подпори/ролки , или втори човек :)
П.п. ако си намериш на тънкан метабо маса с колелца отзад ( metabo ksu 251 ) . Навън са по около 150 евро сега, а съвсем доскоро бяха по 110-115 евро . И си струваха паричките . Както е монтирана машинката, си я влачиш де искаш . И за отрицателно време , опъваш краката отдолу и ако трябва я разпъваш стойката от рамената за нещо по-дълго . Няма се кандилне, да падне...
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: