• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 81
Всичко за дърводелството
Virtex - майстор
bulhomes2 написа:
Имам плосък шлайф с дължина на лентата 6,30 м. Купувал съм го за 300 лв.
6 метра ? Може ли снимка на това нещо :-D Това е с големина като за склад/хале.

Иначе до колкото разбирам StoilDC получава/има достъп до палети, не ги плаща.

Виждал съм големи "палети" по 5-6м дължина, идващи от немско, като всички дъски по него са с еднаква дължина (като с другите палети), еднаква дебелина и еднаква ширина. Но явно само мокър материал ( като преобладаващ из складовете ), купен от прекупвачи се води качествен :)
mavryt4o - майстор
StoilDC написа:
Ок убедихте ме ще си купя хубав материал . Още повече че имам познати в Ракитово и Дорково и мога да си купя сушен в камера иглолистен материал за 380лв/м3. А дъските от палетите ще ползвам само за неща, за които ще мина само с рязане, вече измилих няколко приложения. А между другото палетите са ми аванта не плащам нищо за тях, оставам с впечатлението, че си мислите, че ги купувам.
Именно че са аванта .Фирмите ги купуват 6-7лв бройката.В Пловдив има фирма изкупува палети и продава материал .
Моя щрайхмус Metabo Dh330 също е от Англия, с доставката до нас ми излезе на 900 лв. Тука върви около 1350 лв. Даже е с български щепсел и има удължител за англииски. Разликата е доста защото беше на промоция 36 % отстъпка, иначе цената е равнима с българската.
bulhomes2 - майстор
Virtex написа:
bulhomes2 написа:
Имам плосък шлайф с дължина на лентата 6,30 м. Купувал съм го за 300 лв.
6 метра ? Може ли снимка на това нещо :-D Това е с големина като за склад/хале.
Бях предупредил сина, че лентата се е закъсала и всеки момент ще се скъса, и детето взело мерки...
Прикачен файл:
20160830_110250.jpg
Не е толкова голям. 6,30 м, като го разделиш на 2 - 3,15м, като извадиш и 40 см за височината на колелото - 2,75 м, и от колелетата до масата още малко... масата ми хваща 2 метра детайл.
nikolson - майстор
Пироните, с които се коват палетите са усукани и при ваденето стават много сакатлъци. Най-често дъските се цепят.
И аз си мисля, че не си струва играчката. Това, едно че става бавно, второ, че материалът не е хубав. Нито като начално качество, нито като втора ръка. По-добре ги продай, наистина много се търсят, защото нов е над 18 лева.
50-60 палета на фирма и купуваш добър материал.
П.П. Не мога да се сдържа, да попитам Стоил. Я ми кажи как извърши плащането на ТОЗИ сайт?
kendal - специалист
Другия минус на материала от палети е че не са ковани ръчно,а ги "стрелят" с пневматика и по гвоздеите има "мустаци" , които остават в дъската,е не при всички случаи но стига един да ти удари ножа на абрихта и следва смяна,случвало ми се е.
При мен идват палета, които са повредени от мотокара, не стават за продажба . За разглабянето си има специален инструмент, като вилица с дълъг лост става за 2 мин раглабянето на едно пале. Ваденето на пироните вече е друго нещо, там отива повече време. Как да е имам къде да ги вкарам тия дъски необработени няма да ги мислим вече, ще си купя материал. Което ме подсеща има ли в Пловдив склад, дето да продават по висококачествена дървесина като ясен, кестен, тик, венге и разни други африкански и бразилски дървесини, че ми се ще нещо по така за едната маса. Моя майстор с когото работих едно време казваше, че иглолистното става само за пълнеж, макар че ползвахме само първокласна дървесина от Тайгата.
Сега за сайта. Май трябваше просто да се похваля какво съм си купил и толкоз изобщо не се усетих ще аз пазарувам по странен метод и повечето хора няма как да го ползват. Имам приятел който живее в Лондон и като ми притябва нещо от Англия той го поръчва, аз му превеждам парите в БГ сметка. Така и двамата си спестяваме таксите. Изобщо не се сетих да проверя дали ще приемат българска карта, за което се извинявам.
Virtex - майстор
nikolson написа:
Я ми кажи как извърши плащането на ТОЗИ сайт?
Вероятно си запознат, че има и алтернативи, понякога по-добри от този сайт, позволяващи разнообразни начини на плащане :)
nikolson - майстор
Аз сайта го знам отдавна и познавам и други сайтове, ама няма връзка с темата.
Дървен материал в Пловдив има, но нека момчета от Пловдив да кажат. Махагон наскоро предлагаше Б. Миланов във форума. Също се коментираше и една варненска фирма. Иначе, край Батак има фирма, която има сибирска лиственица на добра цена.
ZEDYCUS - майстор
https://www.woodmat.bg/Darven-material/ ... NKEALw_wcB

Взимал съм ясен и за роднина дъб, супер качество са, но са скъпи за съжаление.
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 81

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: