• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 81
Всичко за дърводелството
m_markovski - специалист
toffifee77 написа:
Ще взема метабото. Благодаря за отговора.
Отличен избор, и аз имам такова, но се наложи да му взема и аспирация.
Да му се радваш и безаварийно с него!
piper4o - напреднал
Здравейте,искам да си купя абрихт-щрайхмус. Малък, за малки и абсолютно аматьорски задачи.Държа да е абрихт-щрайхмус и да не надвишавам 600 лв.Това ,че ще е китаец не е проблем за мен.Търся /естествено/ най-доброто съотношение цена/качество и се надявам на съвет от къде да го купя.Имам време,и не бързам.Търся ширина мин 200 мм,260 мм е по-добре,но бюджета е важен за мен,защото няма да изкарвам пари с него.
Ако може да си го купя от чужбина е добър вариант/нямам голям опит, но съм упорит/.
Надявам се на съвет за машината и евентуално линк от къде да го купя.
Аз съм от Плевен и за сега съм се насочил към Дикар Консулт на един Ейнхел.
Четох цялата тема но не намерих отговор на въпросите си.
EDI - майстор
Дикар продават БЕРНАРДО, вземи си PT 200 , по- добър избор е от Айнхела.
profesionalist_wood - майстор
piper4o написа:
Здравейте,искам да си купя абрихт-щрайхмус. Малък, за малки и абсолютно аматьорски задачи.Държа да е абрихт-щрайхмус и да не надвишавам 600 лв.Това ,че ще е китаец не е проблем за мен.Търся /естествено/ най-доброто съотношение цена/качество и се надявам на съвет от къде да го купя.Имам време,и не бързам.Търся ширина мин 200 мм,260 мм е по-добре,но бюджета е важен за мен,защото няма да изкарвам пари с него.
Ако може да си го купя от чужбина е добър вариант/нямам голям опит, но съм упорит/.
Надявам се на съвет за машината и евентуално линк от къде да го купя.
Аз съм от Плевен и за сега съм се насочил към Дикар Консулт на един Ейнхел.
Четох цялата тема но не намерих отговор на въпросите си.

За 600 лв и то комбиниран абрихт-щрайхмус....мъчно ще се намерят свестни. Искаш 260 мм? Още по-трудно че и нов на тази цена. Бернардо става но и Зипър също ама вече не ги продават в БГ. Преди време един колега Марковски се беше видял в чудо от една френска машина правена в Китай-Fartools за 600-700лв....остана си неизползваема,па не знам дали я продаде. Също не препоръчвам Райдер за 1100 лв. Просто е пълна с недомислия и копиран от един турски производител.
И аз минах по този път. Обикалях и се нервирах.Купих си отделно Щрайхмус за 700 лв. оригинален правен САМО в Франция за ФРАНЦУЗИ,нищо общо с китайските недомислия за нашия пазар и изцяло метален,кара ми вече 10-та година без проблем. И после купих триоперационен абрихт Рачо Ковача със все оригиналния сандък и непипан откакто е излязъл от завода с заводската грес и окомплектован с гаечни ключове в амбалажна хартия и още си имаше отпечатъци от пръсти оставени от работниците....за 500 лв. Уникален е просто без ръжда,последно производство от 1990г. Та решението ми беше добро машините да са отделно,защото ако е комбиниран,все ще има недостатъци.Простата сметка показва че ако вземеш комбиниран абрихт-щрайхмус за 600 лв,то значи абрихта е 300 лв и щрайхмуса 300 лв. Достатъчно е да хвърлиш око в магазина за абрихт за 300 лв да видиш с какви кусури е пълен за тия пари....
Опита ми показва,че всяка хоби дейност в дърводелството прераства в професия :drinkers: На бас че ще стане същото и при теб :partyman:
Съвета ми е да си купиш МЕТАБО и ще можеш да си работиш спокойно с години.Части има.Внася ги КИРОВ (Не знам дали го закриха)
Stefan2000 - специалист
Само искам да вметна.
Изпуснахме страшен "Рачо Ковача". :sad:
Както казваш неупотребяван, пълна окомплектовка, дори и с фрезовата приставка. Продаде се за минути в София, за 1000лв.
profesionalist_wood - майстор
Stefan2000 написа:
Само искам да вметна.
Изпуснахме страшен "Рачо Ковача". :sad:
Както казваш неупотребяван, пълна окомплектовка, дори и с фрезовата приставка. Продаде се за минути в София, за 1000лв.
Верно? За 1000? Моя Рачо Ковача е без фрезата и щрайхмуса(има само циркуляр,борапарат и абрихт). Явно имаш предвид другия модел?
piper4o - напреднал
Рачо ковача не е моята машина.Голяма ми е,тежка за транспортиране/имам доста предстоящи задачи по вилата, а не мога да я оставя там,че ще "хване" крака.
Освен това задачите са абсолютно аматьорски и не изискват кой знае каква техника.Намерих щрайхмус 2 употреба,но продавача свали от 350 на 270 лв само с първият въпрос дали подлежи на коментар цената.Един приятел го изпратих да я види ,че беше по случайност в същият град-ами ножовете острени с ъглошлайф,лотовете на абрихта разместени и при шрайха 2мм разлика в ляво и дясно на детайла.И после си бий главата със смяна на ножове-60 лв,настройки,подобрения и глупости.
Затова ново.Китайско,но ново.
Днес ще погледна Бернадото,че гледам е на промоция.
Иначе ми трябва за зимата,че имам повече време.А и ще ходим на море... :headbash:
А нещо от чужбина?Не си ли струва да се купи нещо от там?
profesionalist_wood - майстор
piper4o написа:
Рачо ковача не е моята машина.Голяма ми е,тежка за транспортиране/имам доста предстоящи задачи по вилата, а не мога да я оставя там,че ще "хване" крака.
Освен това задачите са абсолютно аматьорски и не изискват кой знае каква техника.Намерих щрайхмус 2 употреба,но продавача свали от 350 на 270 лв само с първият въпрос дали подлежи на коментар цената.Един приятел го изпратих да я види ,че беше по случайност в същият град-ами ножовете острени с ъглошлайф,лотовете на абрихта разместени и при шрайха 2мм разлика в ляво и дясно на детайла.И после си бий главата със смяна на ножове-60 лв,настройки,подобрения и глупости.
Затова ново.Китайско,но ново.
Днес ще погледна Бернадото,че гледам е на промоция.
Иначе ми трябва за зимата,че имам повече време.А и ще ходим на море... :headbash:
А нещо от чужбина?Не си ли струва да се купи нещо от там?
Тук са най -евтините абрихти. Работил съм с тях,дори майка си ще ти продадат за пари...Доставят и до БГ,можеш да им споменеш по мейл.
https://www.holz-metall.info/shop1/kategorie86.htm

Успех. В останалите онлайн магазини е скъпотия.И нямат евтини абрихти,сичко е от 500 еврака нагоре
Stefan2000 - специалист
profesionalist_wood написа:
Stefan2000 написа:
Само искам да вметна.
Изпуснахме страшен "Рачо Ковача". :sad:
Както казваш неупотребяван, пълна окомплектовка, дори и с фрезовата приставка. Продаде се за минути в София, за 1000лв.
Верно? За 1000? Моя Рачо Ковача е без фрезата и щрайхмуса(има само циркуляр,борапарат и абрихт). Явно имаш предвид другия модел?
Да, големия модел.
Иначе малкия го имам, купуван лично, от Топливо Сточна гара, далечната 87, за цена около 400лв. без бор апарат.
profesionalist_wood - майстор
Stefan2000 написа:
profesionalist_wood написа:
Stefan2000 написа:
Само искам да вметна.
Изпуснахме страшен "Рачо Ковача". :sad:
Както казваш неупотребяван, пълна окомплектовка, дори и с фрезовата приставка. Продаде се за минути в София, за 1000лв.
Верно? За 1000? Моя Рачо Ковача е без фрезата и щрайхмуса(има само циркуляр,борапарат и абрихт). Явно имаш предвид другия модел?
Да, големия модел.
Иначе малкия го имам, купуван лично, от Топливо Сточна гара, далечната 87, за цена около 400лв. без бор апарат.
Евтино си го взел при цена 500.
Борапарата го намерих при един старец за 120 лв,Запазен с оригиналните приставки. Недостатъка е че той е заварявал планките за захващане към абрихта с 10 см встрани и трябва да ги сложа отново на старото им място :x Ама бая тежък тоя кютук
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 81

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: