• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 81
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Тези са за еднократна употреба. Ако си намериш ножове от HSS и ги докараш до нужния размер, няма причина да не станат. В ОЛХ един продава за по 12 лева парчето, струва си да пробваш.
Ако някой има изхабени ножове от абрихт или щрайхмус, които не му трябват, да пише. Решил съм да правя ножове за маркиране. http://www.woodworkersjournal.com/wp-co ... -knife.jpg
ZEDYCUS - майстор
Мишо защо не използваш от бг ножовки парчета(сините за автоматично рязане на метал) държат по дълго ряз и са по тънки(крехка е). И двете стомани са твърди и не стават за пробиване. Дръжката ще трябва да се набива.
Мога да ти подаря една стомана от руски сатър прав дълъг около 25см, от негови парчета бях правил тези ножки за дялане и рязане на кожа. Ръждясва стоманата, но държи ряз.
Изображение
Изображение
bimbaeco - майстор
Мерси, Ванка, тоя година съм решил подаръци да не отказвам :-D
Николай Николов - специалист
Въпросните ножове на щрахйа са HSS. Засега карам с резервните, ще се опитам да заточа старите, ако не стане ще ги хвърлям (или ще ти ги подаря)

Поздрави
EDI - майстор
Заточват се, че и отгоре.Ама нали все трябва да си продават ножовете, иначе ще спаднат поне 2 пъти продажбите на консумативи :lol: .За ДЖЕТ-ката на Николай 2 ножа са 64 лева, кой се отказва от такава пара.
wanderer - специалист
и на мен така ми се струва. не виждам причина да не стане, поне един два пъти. без разбира се да се "изваждат" нащърбвания от пирони :-D . при първа възможност ще пратя моите за заточване и ще кажа резултата.
Николай Николов - специалист
В тая връзка препоръчайте къде да се пратят за заточване, като имам и 4 ножа за абрихт 250мм и 5-6 диска различни размери с 24-72 зъба.
wanderer - специалист
да не стане като реклама - на л.с. ще пиша
mavryt4o - майстор
http://olx.bg/ad/darvodelska-5-operatsi ... 832f5cf73e добра машина на добра цена който е решил няма да съжелява макар че не съм почитател на многооперационните машини но зависи от цена мястоо...
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 81

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: