• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 82
Всичко за дърводелството
пишман_майстор - майстор
Друго си е тежката и качествена машина, спор няма . При мен обаче няма да се "уплътнява". Отделно и помещението ми ще се ограничи ( гараж ) и едната кола ще остава навън. Единствено все още ми липсва някой малко по-стабилен циркуляр . В Германия съм виждал доста втора ръка ( и стабилни) . Ценово - поносими . Но излиза, че тежките и супер стабилни машини са относително по-евтини от преносимите ( говорим за употребяваните ) . Логично е донякъде. Търсенето е за нещо хем малко да е по-яко и максимално прецизно работещо, хем пък да се премести без много усилия от един до двама човека . Здраве да е това лято ще си взема.
Фитилчо - майстор
Не може и у* до края и душата в рая :)
wanderer - специалист
алцек написа:
Понеже имах запитване от колега за приспособлението за монтаж на ножовете качвам снимки .

Изображение
  • тъй като и аз сигурно скоро ще сменям за първи път ножове изрових си шаблона и като гледам твоя се чудя - така ли е оригинално двоен или си го правил от два шаблона? в окомплектовката на моя си пише 1 бр магнитен шаблон, ама кво му е магнитниото не разбрах. много сходен с твоя, но е само единия елемент. ако ги продават някъде ще си купя още един и ще ги сдвоя. взех си един комплект магнитни универсални с нониусна скала от рутланд, ползвам ги на триоперационната и направо се родих с него. не съм убеден обаче че ще се събере в сервизното пронстранство на щрайха. става дума за де уолт 733.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Така си е оригинално,и не е магнитизирано.Под ножовете на самия вал има пружинки и те повдигат ножа.А това приспособление определя колко да се показва ножа.Или така са ти го дали или е изпаднало някъде,дай снимка какво е твоето.
wanderer - специалист
същото като твоето, само че е само едното шаблонче. може и такава да е окомплектовката, защото нямаше и свързващата ос (със зегерките в твоя случай). сега не мога да го снимам - прецака ми се фотоапарата
Stefan2000 - специалист
Значи казвате, този шаблон служи са центровка на ножовете,базирайки се спрямо вала.
Това предполага, м-у оста на вала и маста да има относително добра успоредност, за да се избегне клиновидно сечение на детайла.
Николай Николов - специалист
Да, няма проблем при джета, вала е успореден спрямо масата. Смяната изисква точно 5-6 минути.
wanderer - специалист
алцек написа:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8qDwehIi8CU[/youtube]

Такъв ли е твоя шаблон ?
  • не е, но на мястото за инструменти има 2 гнезда, мисля точно за същия модел от клипа. иначе получих един бр. запечатан в торбичка. ето го -

Прикачен файл

IMG_8106.JPG
IMG_8106.JPG (88.06 KиБ) Видяна 2847 пъти
Николай Николов - специалист
Интересно, ти с джета ли си ? Дори и с един пак ще се оправиш, само че нагласяш едната страна и притягаш леко - после другата и накрая стягаш всичките болтове.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: