• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 83
Всичко за дърводелството
kuuuuuul - майстор
Ее,кажи от къде и колко пари?
radius - майстор
Като бичих и рендосвах едни трупи, ползвах силиконов спрей на Мотип и ефекта е уау. Пълен прохождащ аматьор съм, само давам идея.
sbh - специалист
kuuuuuul написа:
Ее,кажи от къде и колко пари?
Ще излезе, че правя реклама на вносителя. Виждал съм да я продават и в "ebay".
Просто исках да споделя, че върши страхотна работа и не оставя никакви следи по дървесината.
wanderer - специалист
тц, тц, информацията за нещо, което върши работа излиза, че е реклама. тогава откровената протекция на траша от лидъл какво е??
kuuuuuul - майстор
sbh написа:
kuuuuuul написа:
Ее,кажи от къде и колко пари?
Ще излезе, че правя реклама на вносителя. Виждал съм да я продават и в "ebay".
Просто исках да споделя, че върши страхотна работа и не оставя никакви следи по дървесината.
Е ми що каза името като не искаш да правиш реклама,какво ви става бе хора :-D
Virtex - майстор
wanderer написа:
тц, тц, информацията за нещо, което върши работа излиза, че е реклама. тогава откровената протекция на траша от лидъл какво е??
Нещо съм изпуснал...къде е тази протекция ?
sbh написа:
Ще излезе, че правя реклама на вносителя.
Какво пречи да се спомене името на вносителя ? Едно име няма да навреди на никои, всеки може да си го намери после чрез търсене.
mavryt4o - майстор
Virtex написа:
wanderer написа:
тц, тц, информацията за нещо, което върши работа излиза, че е реклама. тогава откровената протекция на траша от лидъл какво е??
Нещо съм изпуснал...къде е тази протекция ?
sbh написа:
Ще излезе, че правя реклама на вносителя.
Какво пречи да се спомене името на вносителя ? Едно име няма да навреди на никои, всеки може да си го намери после чрез търсене.
Именно защо да не препоръчваме неща които сме ги изпитали ?Нали това е идеята на форума.
Здравейте, аз съм пълен аматьор и моля да ме извините ако задавам глупав въпрос. За какво използвате този силикон или смазка при рендосването ?
bimbaeco - майстор
За да върви по-леко материалът по плотовете на машината. Ако рендосваш тежък или смолист материал, триенето понякога е голямо и се уморяваш да буташ. Като натриеш плотовете с пчелен восък или някаква паста, работата олеква значително.
Като рендосваш на щрайхмус, гладкото плъзгане е още по-важно, защото машината сама подава материала. Ако триенето е голямо, дъската засяда в машината, което, освен че е неприятно, може и да стане опасно.
В България много дърводелци си смазват плотовете на машините с нафта, но аз не съм фен на тоя подход по един куп причини. Най-евтин и хубав вариант за мене е пчелният восък.
Илчо Илиев - майстор
bimbaeco написа:
Най-евтин и хубав вариант за мене е пчелният восък.
Здравей Приятелю!
Позволи да допълня , и най- обикновен парафин(дебела свещ) също е евтин и ефикасен смазочен мАтрял..
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 83

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: