• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 82
Всичко за дърводелството
Stefan2000 - специалист
Нормално. Единият вал освобождава края, и материала леко се повдига към ножовете.
Един от критериите за оценка на щрайхмусите е, тази фира да е по-възможност по-къса.
Честито, и да ти служи дълго и безаварийно!
piper4o - напреднал
Благодаря за успокоението и пожеланията.
Сега остава съвет с какъв проект да започна като начинаещ.Имам изтегляща пендула,абрихт-щрайха,малък циркуляр,винтоверт,ел.ренде,виброшлайф и мини циклон.Днес поръчах половин кубик материал на 3 см, и си търся нещо с което да започна.
Има ли тема с Вашите проекти?Прегледах една тема вчера, 79 страници, но там е за по-напреднали.Има ли нещо като за аматьор?
EDI - майстор
Честито.Праговете са норма за този тип машини.Рендосваш по- дълга дъска от необходимото.Другия вариант е да повдигнеш леко двата плота на входа и изхода.Гледам, в общи линии си оборудван.Поразгледай из раздела, има доста проектчета.Ако не се сещаш какво да правиш, питай жената, тя ще ти намери работа. :lol:
mavryt4o - майстор
Караш малко от зад напред.Събираш машини пък не знаеш за какво да ги ползваш!?Моята методика пък беше на обратно първо ми узрява проекта в главата и после мисля с какво да го усъществя.На дърводелството това му е хубавото едно и също нещо може да се постигне по различни начини и с различни машини.
Lisko - майстор
piper4o написа:
Благодаря за успокоението и пожеланията.
Сега остава съвет с какъв проект да започна като начинаещ.Имам изтегляща пендула,абрихт-щрайха,малък циркуляр,винтоверт,ел.ренде,виброшлайф и мини циклон.Днес поръчах половин кубик материал на 3 см, и си търся нещо с което да започна.
Има ли тема с Вашите проекти?Прегледах една тема вчера, 79 страници, но там е за по-напреднали.Има ли нещо като за аматьор?
Перфектния проект за начинаещ е да си направиш сървър!
Нямам предвид компютър. ;-)
И дърводелците правят сървъри.
Аз бих направил, ама си купихме два когато още не можех. :)
Идеята е да си хапваш и пийваш пред телевизора.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
piper4o - напреднал
Много благодаря на Lisko за идеята.Страхотна!
Даже знам на кого да го подаря!
А относно покупката на толкова машини без идея какво да правя-имам 100 кошера и с тях зимата си правя нов инвентар.Липсваше ми щрайхмус и си го купих. Имам нужда и от един по добър циркуляр, но и с този се справям.Но освен кошерите си търсих и друг, "цивилен" проект, а жената мълчи,нищо не и трябва.След няколко дневно мислене поиска нов цветарник,та сървара и цветарника са дневен ред.
Отново благодаря на всички, и пак ще питам ,ако нещо не ми е ясно.Успех на всички.
Stefan2000 - специалист
profesionalist_wood написа:
Мда,явно е от малките а не масовите 92/40 мм както гледам на снимката
Връщам се към въпроса ти за фрезовата глава за да се изясни за какво ставаше дума.
Премерих и снимах.
Ф125/40

Прикачен файл

P1090089.JPG
toffifee77 - напреднал
Привет на всички. Преди месец писах за METABO HC-260. Донесох 3бр. чисто нови такива щрайхмуса. Двата се продават, ако някой има интерес да пише или на 0888/339-752 Петър. Цената е 1590лв за брой.

Прикачен файл

IMG_20170914_185113.jpg

Прикачен файл

IMG_20170914_185404.jpg
aleks-83 - специалист
Здравейте хора, трябва ми мнение за raider rdp-cwm01 .
Има ли някой които да е ползвал такава машинка .Трябва ми основно за хоби цели но все пак дали функционира нормално като абрихт и щтраихмус ? Мерси предварително. :?:
bulhomes2 - майстор
Да беше пуснал нещо да я видим...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zgBrSyjZMvE[/youtube]
Ами с ламаринени плотове е. За хоби (неотговорни неща) става. Но аз никога не бих дал толкова пари (над 1000 лв) за това (http://www.onlinemashini.bg/darvoobrabo ... 00-w-/6326) За 100-200 лв горница ето ти професионална истинска машина, че и с повече операции - https://www.olx.bg/ad/chetiri-operatsio ... 235ccc540b
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: