• 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 82
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
E това са tersa ножове за абрихт/щрайхмус, като основните им предимства са бързата смяна понеже нямат нужда от настройка, фабрично са много остри с много добър ъгъл на заточане и по-твърда стомана (качествените hss42). Обикновените ножове по нашите магазини са меки и на повечето места не могат да ги заточват (най-често в краищата взимат повече) и трудно се намират качествени. Най-добрите профи и индустриални абрихти/щрайхмуси са с терса ножове понеже дават по-добър финиш от спираловидните глави, могат да взимат повече и бързата смяна. Предимството на спираловидните глави е шума и че правят по-дребен талаш. Ние в Бг основно ползваме обикновени ножове, най-вече защото ползваме морално стари машини, по са евтини и цените на услугите (заточането) у нас ве още са по-нискки.
nikolson - майстор
Тези ножове са като на ел рендетата. Терса имат разни варианти и две фабрики. HSS са по-евтини от тези с 8% кобалтово острие (М42). Швейцарските са малко по-скъпи от немските.
Lutchezar - майстор
И в нашенски земи се намират
https://bashmaistora.bg/%D0%BD%D0%BE%D0 ... t9266.html

И това на първо четене, виждал съм някъде, но само ги отбелязах като факт че съществуват.
bulhomes2 - майстор
Очаквах нещо такова - да имат канали за избягване на центроването. Но пък ще е необходима центровка при заточването. Или по-скоро изработка на "калъп" за комплекта.
пишман_майстор - майстор
Те въобще дали подлежат на последващо заточване? Вероятно не и после нови.
bulhomes2 - майстор
Бах тоя хоби инструмент. Една песъчинка в дъската и отидоха сума и пари за нови ножове. Добре е тия, дето мислят да си купуват такива машинки да го имат в пред вид.
Фитилчо - майстор
Ето така изглеждат ноовете на тези машинки
Изображение

Дебели са 2 или 3 милиметра само !
Не могат да се заточват по принцип. Комплект нови у нас е 100-ина лева и са двустранни.

Теоритично ПИП е прав, могат да отнемат повече, но този клас машини, въпреки ножовете нямат сила да отнемат толкова много, слабички са! Мисля, че са ги използвали , защото валовете на машинките са по малки и поради това не влизат нормални ножове.
Предимство е, че са двустранни.
sbh - специалист
Едно от предимствата на тези ножове е лесната и бърза смяна. За Metabo DH330, са необходими по-малко от 10 минути за да се сменят/обърнат ножовете.
bulhomes2 - майстор
Че друго предимство имат ли?
sbh - специалист
вт сеп 17, 2019 5:45 pmbulhomes2 написа:
Че друго предимство имат ли?
Много по-бавно се изхабяват.
Използвам машината повече от 10 години.
Обърнах ножовете миналата година и не съм сигурен, че ще трябва да си купя нови защото вече имам друга по-добра машина.
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: