• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 82
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Фелдер почва от 7 серия, хамър е любителска, 5 серия е ни рак ни риба, формат е индустриалната им серия. И да, старите българските машини за мен са по-добри от хамър серията.
Фитилчо - майстор
Продължавам да обяснявам, че твоето е от серията- Виждал съм, но няма ....
Айде покажи ми един български стар абрихт/щрайхмус по добър от Фелдер, който да се продава в момента. Ей тук ми покажи линка в темата.
Аз всичките, които съм виждал през годините са били пълни кенефи, не машини. Такива, като твоята машина в продажба няма ! Да не говорим, колко екстри и липсват, освен спираловидният вал, ел подаването на плот анагоре и тнт....
sbh - специалист
Ще си позволя да се намеся в темата, тъй като притежавам същият HAMMER A3-31, като показаният на клипа. Мисля, че спорът между PIP и Фитилчо е излишен, защото сравняват машини от различен клас.
Наистина серията HAMMER е любителска и затова цената и е доста по-ниска от цените на FELDER и FORMAT. Зеленият FELDER А531 от последния клип също е любителски и основната разлика с HAMMER A3-31 е електрическото повдигане на плота на щрайха, което си е глезотийка. Спираловидния вал е това, което отличава тези любителски машини от подобните на други производители. Ако целта на колегата манихеин е да обработва предимно мека дървесина (чам), няма никакъв смисъл да инвестира в машина с такъв вал. Преди да се сдобия с хамъра използвах METABO HC260 за абрихт и METABO DH330 за щрайхмус. Двете машини общо са наполовина на цената на хамъра и заемат по-малко място. За съжаление при мен мястото също е проблем, а и теглото на машините защото работилницата ми е на третия етаж.
PIP - майстор
Съгласен съм, че обявите са пълни със занемарени машини, аз съм купувал три машини на старо и една чисто нова, като и трите стари машини не са от обяви а от обикаляне по колеги и питане докато изпадна горе-долу какво търся. Докато търсих банциг и аз обмислях хамър серията и затова ходих да ги гледам, но в момента в който ги видях на живо реших да направя профилактика на фрезата и да купя бг банциг и да му направя и на него ремонт. Хамъра е супер за хора дето няма да ги натоварват, но аз не смятам да ги пазя. Пиша си едно и също, за това спирам и аз.
nautilus33 - майстор
Някой ползвал ли е щраймус на Axminster и по-точно СТ330?
манихеин - специалист
Съвсем ме омотахте...
guns3 - помощник
чет авг 25, 2016 3:59 pmМетоди написа:
Благодаря за информацията момчета.
Намерих русенска фирма. Казаха, че имат аналог на посочения ремък. Изпратих и снимки. С доставката от Русе 20 кинта, наполовина от при вече цитираната от мен фирма в София.
Здравей Колега!! Имаш ли кординатите на хората от Русе? Защото ми трябва същият ремък.Благодаря предварително!!!
nikolson - майстор
пет май 17, 2019 12:38 pmguns3 написа:
Здравей Колега!! Имаш ли кординатите на хората от Русе? Защото ми трябва същият ремък.Благодаря предварително!!!
По-добре пиши ЛС, защото не е влизал отдавна. Ако не ти отговори на съобщението, тук едва ли.
bulhomes2 - майстор
вт мар 12, 2019 9:47 amФитилчо написа:
Аз също още не съм виждал свястна такава машина.
Заповядай да ти покажа! на 630 мм ширина дава 0,2 мм разлика в дебелините в двата края. Мога и него да обера, но не си заслужава усилията.
mavryt4o - майстор
пет май 17, 2019 8:43 pmbulhomes2 написа:
вт мар 12, 2019 9:47 amФитилчо написа:
Аз също още не съм виждал свястна такава машина.
Заповядай да ти покажа! на 630 мм ширина дава 0,2 мм разлика в дебелините в двата края. Мога и него да обера, но не си заслужава усилията.
То педечето има по-големи разлики =D>
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: