• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 83
Всичко за дърводелството
Stefan2000 - специалист
Ами това си му беше магазинската цена. Да не забравяме че тогава и заплатите не бяха големи.
400лв си беше една добра заплата. Работил съм и за по-малко.
А иначе колко да е тежък? 2ма сме го качвали и на 4тия етаж :) Не ги знам тия новите на които се хвърлят, колко са тежки.
mitko64 - майстор
E не е от леките, което не е лошо, но самата конструкция е компромисна. При смяна на дебелината на стружката голяма игра пада да се догоди успоредност на плотовете. Иначе корава машина, с часове съм бръмчал с нея. Моята е от 90-91 г., нещо 1200 лв. ми се върти в главата, онези пари, от ЦУМ. Бор апарата също има кусури, направляващите втулки бяха от някаква черна пластмаса, огромни луфтове имаше, та ги смених с бронзови.
profesionalist_wood - майстор
Stefan2000 написа:
Ами това си му беше магазинската цена. Да не забравяме че тогава и заплатите не бяха големи.
400лв си беше една добра заплата. Работил съм и за по-малко.
А иначе колко да е тежък? 2ма сме го качвали и на 4тия етаж :) Не ги знам тия новите на които се хвърлят, колко са тежки.
Имах предвид самия борапарат...но както и да е :) Наистина ли си я качил на 4-тия етаж? В кооперация? Не реват ли комшиите?
То цената беше щампована на табелата :? Не помня вече.
mitko64 написа:
E не е от леките, което не е лошо, но самата конструкция е компромисна. При смяна на дебелината на стружката голяма игра пада да се догоди успоредност на плотовете. Иначе корава машина, с часове съм бръмчал с нея. Моята е от 90-91 г., нещо 1200 лв. ми се върти в главата, онези пари, от ЦУМ. Бор апарата също има кусури, направляващите втулки бяха от някаква черна пластмаса, огромни луфтове имаше, та ги смених с бронзови.
Аз съм мислил да доработя плотовете с някакъв друг механизъм който да се върти нежно като микрометър. Компромисна е,нормално за соц изработка,но в пъти по-добра от недодяланите УБДНМ от СССР предназначена специално за самоубийци.
Борапарата е бая тежичък но не съм се загледал че има пластмасови втулки. Понеже съм я ритнал в килера.
Stefan2000 - специалист
Плотовете съм ги фиксирал от години на една дебелина която ме устройва и толкова.
Много по-важно е да не са провиснали и да са успоредни.
А че съм бръмчал на 4тия етаж, факт. Правих черчевета за апартамента, Беше на последен етаж, почти изцяло външен, та страдаше само една съседка отдолу.
Сека вече съм приспособил машината и като хоризонтална фреза. Може да се види в темата за къщата.
profesionalist_wood - майстор
Страшно е с това изпълнение. Дори аз не бих рискувал със диск и фреза. Бих сложил само фрезата ама да е от скъпите на ЗММ Смолян.Имаш ли спомен колко е ширината на фрезата за да влезе на мястото на втулката на диска? Имам едни идеи за гардероб на вилата и съм мислил да си купя фрезова глава.
Stefan2000 - специалист
Дълги детайли, притиснати от лапи(четки). Премерен риск.
Не мисли че не ме е старах.
Не съм сигурен, 40-50мм. Руска глава. Втулка на оста за компенсация на разликата в диаметрите. Под ножа има винтче за избутване, за центровка. Иначе други глави има с канали в ножовете.
mitko64 - майстор
Mисля че са 40 мм. широки главите. Моята е също руска, 90/40/30мм, нещо такова http://armen-tools.com/site/armentools/ ... ls=ARM0543 , като я качвам на Рачото слагам преходна втулка от 30 на 20мм., мисля беше.
Последна промяна от mitko64 на пон авг 28, 2017 8:39 pm, променено общо 1 път.
profesionalist_wood - майстор
Мда,явно е от малките а не масовите 92/40 мм както гледам на снимката
Както и да е. Преди време мислих да го сменя електродвигателя със супер тих и мощен. Ама във България не се предлагат Не вярвам че може да се намери такъв :? Ще търся по френско ако се наложи.
piper4o - напреднал
Здравейте отново,
да се похваля-купих си абрихт-щрайхмус Бернардо.
Благодаря на всички за съветите.Избора беше основно от Вас за което сърдечно благодаря.
Машинката я избрах по съвета на EDI,и след консултация в магазина.Оказа се,че Ейхела е с гумени валове,а Бернардото с метални.Гледах го, хареса ми цената/намален от 666 на 550 лв/ и го взех.
Освен това писах на сайта който предложи profesionalist_wood ,но доставката не се връзваше с крайната цена в БГ.
След това го пробвах-страхотно гладка излиза дъската.
Ще пробвам самоделният ми конус сепаратор със прахосмукачка дали ще смогне на този звяр.
Но установих следният проблем-накрая на дъската след като мине през щрайха излизат последните няколко см с 1 мм по тънко от колкото в средата.
Не знам дал ме разбирате, но след като пусна дъската през щрайха последните няколко см са по вдлъбнати.
Вижда се на една от снимките.
Как се избягва този дефект?
Меджду другото това съм го виждал при рендосване на абрихт и си мислех ,че нещо не ми е наред с регулировката.

Прикачен файл

IMG_20170831_123544.jpg
IMG_20170831_123544.jpg (63.9 KиБ) Видяна 2174 пъти

Прикачен файл

IMG_20170831_123602.jpg
IMG_20170831_123602.jpg (66.56 KиБ) Видяна 2174 пъти

Прикачен файл

IMG_20170831_123528.jpg
IMG_20170831_123528.jpg (79.9 KиБ) Видяна 2174 пъти
profesionalist_wood - майстор
Честито и безаварийна!
Нормално е да прави така щрайха. Когато пъхнеш дъската веднага отиваш на другата страна където излиза дъската и леко повдигаш самата дъска нагоре с 5 мм(по усет) и машината да е здраво закрепена с болтове за основата.
Ако не стане,сваляш с по-малко от материала по 1-2 мм
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 83

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: