• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 82
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Радвам се че си се престрашил и вече си в официално в клуба.Като за начало малко хора като нас са имали възможноста да почват с инвестиция от над 2хил. за което ти се радвам и се надявам да стигнеш далеч по стълбицата на успеха.Като цяло избягвай съмнителна дървесина аз така съм го преценил .Незнам колко ще спечелиш сам си преценяш .На мен комплекта ножове ми е 200лв . Самата логистика по смяни , пътуване до точилари и съм преценил за себе си да избягвам такава дървесина .Успех в майсторенето.
sbh - специалист
Тази дървесина си я остави за печката. Не става за дървообработване защото е мокра, крива и с пирони. Машините ти са доста по-скъпи от обикновен, сух чамов материал.
bulhomes2 - майстор
Дано не съм прав, но ми се струва, че поста е силно рекламен. 2500 за абрихт тук е за много истински абрихт. Още съжалявам, че като си купувах щраймуса (600 лв) не взех и абрихта до него за 350 лв. Лети чугунени плотове по метър поне единия, ширина към 30-35 см... Но дано не съм прав и видим StoilDC да заучаства активно във форума по дърводелските теми!
Virtex - майстор
Да рекламира английски сайт в български форум...съмнителна работа. Този сайт се води от 'големите' и съответно шанса да спечелят от родни клиенти е доста малък.

А и човека не рекламира посредници, което би било по-съмнително за мен.

Иначе ще ми е интересно да каже дали е намерил адекватен начин за откриване на пирони в дървен материал.
Разбира се че нищо не рекламирам, и хич не обичам да се обяснявам, ама понеже съм нов за вас, ще си разкажа историята накратко.
Аз съм машинен инженер но проектирам окачени фасади. Пътувам доста по работа, поне 6 месеца съм по чужбина. Когато съм в България също не разполагам с много свободно време, затова реших да се обурудвам добре за да си вдигна производителността. Живея в стара къща на село на която ще сменям покрива, трябва беседка да направя, 2 маси и още десетки дребни и не чак толкова дребни неща. След доста четене по форумите включително и тук се бях спрял на комбинирана машина BERNARDO PT 260 (1700лв е в момента намалена от 2100) и GÜDE GKS 250 (250лв) обща цена 1950лв. Нещата които купих от Англия са Metabo HC260C и Metabo KGS254M, като платих за тях 2050лв, тоест за 100лв повече получавам доста подобро качество според мен. Общата цена на двете машини в България е около 3150лв. Аз поне по евтино не можах да ги намеря. Реших че това е много дбра сделка, затова написах тук като благодарност за вашите мнения, който може да се възполава.

Сега отностно дъските от палети. Имам неизчерпаем източник на палети, получавам по 10-12 на седмица, някой са направо нови, други са по зле и ги режа с разачката за горене. Избирам само качествени дъски другото отова за горене и макар че взимам мижеби 1/4 пак се събра доста материал. На 99% съм сигурен че нямат пирони но винаги има шанс да съм пропуснал нещо затова търся начин за проверка. Първо мислих да взема най евтиното ренде което намеря и да минавам дъските преди абрихтанеговите ножове мога да ги пиля колкото си искам пък и са срвнително евтини, но това е голяма играчка. Взех да търся по форумите и видях че в щатите много ползват това: http://www.rockler.com/little-wizard-ii. Проблема е че 2/3 кават че работи супер, но 1/3 от мненията са че не става за нищо , което доста ме озадачи, прекалено противоречиви мнения. Поради тази причина реших да се обърна към вас за мнение.
EDI - майстор
Туй Гюде, само като го чуя....Гледах един циркуляр в Практикер, направо зле.Добър избор си направил на машини, браво.
bulhomes2 - майстор
Браво! Дано! Преди много години съм разглабял палета и помня, че беше много зор. Но помня и, че пироните бяха доста дълги. Не виждам как ще остане такъв в дъската и няма да се види. С рендето ще отнемеш доста от и без това не много дебелия материал.
Ще споделя как бих го направил аз. Имам плосък шлайф с дължина на лентата 6,30 м. Купувал съм го за 300 лв. При условие, че инвестирш доста по-сериозни пари - това едва ли би ти било проблем. Една лента с грид 60 да речем, струва 6-7 лв. Не мога да кажа какъв ще им е разхода. Наскоро минах около 2 куб.м. чам но първо го бях рендосал. Отиде 1 лента и съм сложил втората. За нерендосан - да речем по 4 ленти на кубик - пак не е кой знае какво, но ще имаш готов шлайфан детайл с много малко фира, и няма да се притесняваш от пирони.
mavryt4o - майстор
StoilDC написа:
Разбира се че нищо не рекламирам, и хич не обичам да се обяснявам, ама понеже съм нов за вас, ще си разкажа историята накратко.
Аз съм машинен инженер но проектирам окачени фасади. Пътувам доста по работа, поне 6 месеца съм по чужбина. Когато съм в България също не разполагам с много свободно време, затова реших да се обурудвам добре за да си вдигна производителността. Живея в стара къща на село на която ще сменям покрива, трябва беседка да направя, 2 маси и още десетки дребни и не чак толкова дребни неща. След доста четене по форумите включително и тук се бях спрял на комбинирана машина BERNARDO PT 260 (1700лв е в момента намалена от 2100) и GÜDE GKS 250 (250лв) обща цена 1950лв. Нещата които купих от Англия са Metabo HC260C и Metabo KGS254M, като платих за тях 2050лв, тоест за 100лв повече получавам доста подобро качество според мен. Общата цена на двете машини в България е около 3150лв. Аз поне по евтино не можах да ги намеря. Реших че това е много дбра сделка, затова написах тук като благодарност за вашите мнения, който може да се възполава.

Сега отностно дъските от палети. Имам неизчерпаем източник на палети, получавам по 10-12 на седмица, някой са направо нови, други са по зле и ги режа с разачката за горене. Избирам само качествени дъски другото отова за горене и макар че взимам мижеби 1/4 пак се събра доста материал. На 99% съм сигурен че нямат пирони но винаги има шанс да съм пропуснал нещо затова търся начин за проверка. Първо мислих да взема най евтиното ренде което намеря и да минавам дъските преди абрихтанеговите ножове мога да ги пиля колкото си искам пък и са срвнително евтини, но това е голяма играчка. Взех да търся по форумите и видях че в щатите много ползват това: http://www.rockler.com/little-wizard-ii. Проблема е че 2/3 кават че работи супер, но 1/3 от мненията са че не става за нищо , което доста ме озадачи, прекалено противоречиви мнения. Поради тази причина реших да се обърна към вас за мнение.
Като ти направих груба сметка с парите от тези палети ще си купуваш по половин кубик първокласен сух материал на месец.Що се блъскаш и занимаваш с боклуци нз. :?
wanderer - специалист
и аз това се зачудих, но всеки си има предпочитания. много хубав "материал" от палет не ми е попадал, то за да е отишъл за палети е имало причина.
Ок убедихте ме ще си купя хубав материал . Още повече че имам познати в Ракитово и Дорково и мога да си купя сушен в камера иглолистен материал за 380лв/м3. А дъските от палетите ще ползвам само за неща, за които ще мина само с рязане, вече измилих няколко приложения. А между другото палетите са ми аванта не плащам нищо за тях, оставам с впечатлението, че си мислите, че ги купувам.
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: