• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 81
Всичко за дърводелството
Buliviv - специалист
пон сеп 16, 2019 12:01 pmшоп написа:
Много съм доволен от джета, но аз съм пълен лаик на тема дърводелство и машини.
Загладих 2,5м3 чамови дъски на 4м с джета и ножовете са като нови.

@Buliviv, при положение, че имаш абрихт джета е добра машина за тези пари според мен. Обаче аз нямам абрихт и късно осъзнах грешката си.
Сега трябва да купя или абрихт или да продам джета и да купя комбинирана машина.
И както написа @mavryt4o от хоби и аз вече се оглеждам по една машина тежка не 32 кг а по един нов абрихт-щрайхмус Holzmann тежащ 175 кг :-D

Напълно съм съгласен с теб и с mavryt4o, но аз хем нямам място за големи машини, хем и три фази нямам. Отделно предпочитам машините ми да са мобилни, защото понякога пак поради липса на място ги изкарвам пред работилницата . / примерно няма как да пусна дъска 3 метра, за което е нужно поне 6,5 метра разстояние.
Аз също съм любител и работя предимно с такива машини. Докосвал съм се до професионални и винаги съм усещал разликата.
Лошото, е че ставаме ненаситни и искаме все по - добро и така.
А поне при мен не е за подценяване и финансовата страна / поне за сега само инвестирам :roll: /
Та и за това съм свел избора си до тези две.
mavryt4o - майстор
пон сеп 16, 2019 12:01 pmшоп написа:
пон сеп 16, 2019 10:40 amФитилчо написа:
Джет-а го има шоп, нека се изкаже, но доколкото зная е много доволен от машинката.
Много съм доволен от джета, но аз съм пълен лаик на тема дърводелство и машини.
Загладих 2,5м3 чамови дъски на 4м с джета и ножовете са като нови.

@Buliviv, при положение, че имаш абрихт джета е добра машина за тези пари според мен. Обаче аз нямам абрихт и късно осъзнах грешката си.
Сега трябва да купя или абрихт или да продам джета и да купя комбинирана машина.
И както написа @mavryt4o от хоби и аз вече се оглеждам по една машина тежка не 32 кг а по един нов абрихт-щрайхмус Holzmann тежащ 175 кг :-D
Така сме устроени ламтим за все повече и повече...Зависи до къде си решил да стигнеш с всичката тая работа.В началото се целих все по-високо и по-високо но взех да слизам на земята вече.Щайхмуса я го пусна вече 3-4 пъти в месеца я не.Не че не сам вадил 300лв. на ден от него но на цената на какво!?Здраве ,семейство....Не мисля че цената е оправдана за някакъв измамно по-добър живот.Отплеснах се малко в разсъждения но по-добре да ги направиш преди това .
mavryt4o - майстор
пон сеп 16, 2019 1:08 pmmavryt4o написа:
пон сеп 16, 2019 12:01 pmшоп написа:
пон сеп 16, 2019 10:40 amФитилчо написа:
Джет-а го има шоп, нека се изкаже, но доколкото зная е много доволен от машинката.
Много съм доволен от джета, но аз съм пълен лаик на тема дърводелство и машини.
Загладих 2,5м3 чамови дъски на 4м с джета и ножовете са като нови.

@Buliviv, при положение, че имаш абрихт джета е добра машина за тези пари според мен. Обаче аз нямам абрихт и късно осъзнах грешката си.
Сега трябва да купя или абрихт или да продам джета и да купя комбинирана машина.
И както написа @mavryt4o от хоби и аз вече се оглеждам по една машина тежка не 32 кг а по един нов абрихт-щрайхмус Holzmann тежащ 175 кг :-D
Така сме устроени ламтим за все повече и повече...Зависи до къде си решил да стигнеш с всичката тая работа.В началото се целих все по-високо и по-високо но взех да слизам на земята вече.Щайхмуса я го пусна 3-4 пъти в месеца я не.Не че не съм вадил 300лв. на ден от него но на цената на какво!?Здраве ,семейство....Не мисля че цената е оправдана за някакъв измамно по-добър живот.Отплеснах се малко в разсъждения но по-добре да ги направиш преди това .
EDI - майстор
пон сеп 16, 2019 12:01 pmшоп написа:
пон сеп 16, 2019 10:40 amФитилчо написа:
Джет-а го има шоп, нека се изкаже, но доколкото зная е много доволен от машинката.
Много съм доволен от джета, но аз съм пълен лаик на тема дърводелство и машини.
Загладих 2,5м3 чамови дъски на 4м с джета и ножовете са като нови.

@Buliviv, при положение, че имаш абрихт джета е добра машина за тези пари според мен. Обаче аз нямам абрихт и късно осъзнах грешката си.
Сега трябва да купя или абрихт или да продам джета и да купя комбинирана машина.
И както написа @mavryt4o от хоби и аз вече се оглеждам по една машина тежка не 32 кг а по един нов абрихт-щрайхмус Holzmann тежащ 175 кг :-D
Не ти трябва абрихт, има начини да даваш база и с щрайха, има доста клипове в ютуб.Друг е въпроса, ако си търсиш повод за нова машина :lol: .
Фитилчо - майстор
пон сеп 16, 2019 10:55 ambulhomes2 написа:
Ножовете не са голяма болка. 4 ножа по 630 мм от обикновена стомана са към 50 лв от Технолес.
Тези, за които говориш ти, нямат нищо общо с тези, за които говоря аз. Тоест, тези машинки имат сравнително скъп консуматив.
Buliviv - специалист
пон сеп 16, 2019 2:38 pmФитилчо написа:
пон сеп 16, 2019 10:55 ambulhomes2 написа:
Ножовете не са голяма болка. 4 ножа по 630 мм от обикновена стомана са към 50 лв от Технолес.
Тези, за които говориш ти, нямат нищо общо с тези, за които говоря аз. Тоест, тези машинки имат сравнително скъп консуматив.
А не могат ли да се точат. Става дума за професионално заточване , не в къщи по метода "направи си сам".
Нещо все ми се върти, че руснаците в
Yotube заточват ножовете на JET. Това ме и мотивира да се загледам по тази марка.
Докато тези на Метабо мисля, че не ставаха./ проблем със захващането на точещата машина мисля беше / може и нещо др.
шоп - майстор
пон сеп 16, 2019 1:59 pmEDI написа:

Не ти трябва абрихт, има начини да даваш база и с щрайха, има доста клипове в ютуб.Друг е въпроса, ако си търсиш повод за нова машина :lol: .
Благодаря!!!
Ще погледна, вече написах, че съм лаик. Просто в склада за дървения на Фатмето за заглаждането на 250 дъски ми искаха 500 лв ( 2 лв на дъска) и си купих джета за 810лв
рендосах ги за два дни и ножовете са като нови, а има и резервни. Сега един приятел дава 800 лв за джета, защото нов е 889лв

А че си търся повод за нова машина е ясно:-)...
Иначе за дребни неща и абрихт си трябва.... от джет в момента имат на промоция комбиниран абрихт+щтрайх със стойка.
bulhomes2 - майстор
пон сеп 16, 2019 2:38 pmФитилчо написа:
пон сеп 16, 2019 10:55 ambulhomes2 написа:
Ножовете не са голяма болка. 4 ножа по 630 мм от обикновена стомана са към 50 лв от Технолес.
Тези, за които говориш ти, нямат нищо общо с тези, за които говоря аз. Тоест, тези машинки имат сравнително скъп консуматив.
И какъв е проблема да им сложиш каквито си искаш ножове? Я, че ми стана интересно - обясни какви са разликите, че чак пък да нямали нищо общо! Ножовете за абрихт и щрайхмус са най-простите ножове в машиностроенето.
PIP - майстор
Най-вероятно става дума за tersa ножове, което ако е така е и най-голямото предимство на машината пред такава с 'обикновени' ножове. Ако имаш ел ренде му виж ножовете и ще разбереш защо не стават.
bulhomes2 - майстор
Имам, ама съм го пипал 2-3 пъти за 10 години. И съм на 150 км от него. Обяснете де, че да знаят и другите!
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 81

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: