• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 82
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
@sbh Колега ти си друга лига направо. Винаги съм си мечтал за машина с такива ножове, но само вала за моята струва около 600 долара :shock:

Честито, със здраве да си я ползваш, Хамър са много добра марка, в ниския професионален обаче клас.
sbh - специалист
Фитилчо написа:
@sbh Колега ти си друга лига направо. Винаги съм си мечтал за машина с такива ножове, но само вала за моята струва около 600 долара :shock:

Честито, със здраве да си я ползваш, Хамър са много добра марка, в ниския професионален обаче клас.
Благодаря. Аз не съм професионален дърводелец и не съм търсил най-високия клас машина. Просто исках да е със този вал и по-дълги плотове.
PIP - майстор
Ще споделиш ли какъв ти е предишния абрихт и каква е разликата с новата глава. Осезаемо ли е по-безшумен и има ли разлика с 'падащи' чворове и чепене при работа срещу жилите? Благодаря.
sbh написа:
Фитилчо написа:
Винаги съм си мечтал за машина с такива ножове, но само вала за моята струва около 600 долара :shock:
И аз от известно време се замислям за такава глава, но четох че 'поръчковите' глави са доста различни с главите на фелдер. Иначе на фона на нов абрихт цената не е голяма, но качеството не е същото.
пишман_майстор - майстор
Честито и от мен! Страхотна машинка ! И тоя вал с пластините много ми хареса!
sbh - специалист
PIP написа:
Ще споделиш ли какъв ти е предишния абрихт и каква е разликата с новата глава. Осезаемо ли е по-безшумен и има ли разлика с 'падащи' чворове и чепене при работа срещу жилите? Благодаря.
sbh написа:
Фитилчо написа:
Винаги съм си мечтал за машина с такива ножове, но само вала за моята струва около 600 долара :shock:
И аз от известно време се замислям за такава глава, но четох че 'поръчковите' глави са доста различни с главите на фелдер. Иначе на фона на нов абрихт цената не е голяма, но качеството не е същото.
Предишния ми абрихт е Metabo HC260, с прави ножове от тези, които не могат да се заточват. Машинката си работи много добре и дори не съм стигнал дотам да обърна ножовете. Единственото, което ме дразнеше в нея е късия и не много стабилен линеал.
"Хамъра" все още не съм го използвал за истинска работа и затова не мога да споделя някакви подробности. Със специалистът от FELDER, който дойде да я монтира, рендосахме едно дръвце за проба. Машината наистина е много тиха, а резултата от рендосването няма нищо общо с обикновен абрихт. Може би зависи от дървесината, но това парче, което изпробвахме прилича на лакирано.
EDI - майстор
Най-вече зависи от вала на машината ти.
PIP - майстор
sbh написа:

Предишния ми абрихт е Metabo HC260, с прави ножове от тези, които не могат да се заточват. Машинката си работи много добре и дори не съм стигнал дотам да обърна ножовете. Единственото, което ме дразнеше в нея е късия и не много стабилен линеал.
"Хамъра" все още не съм го използвал за истинска работа и затова не мога да споделя някакви подробности. Със специалистът от FELDER, който дойде да я монтира, рендосахме едно дръвце за проба. Машината наистина е много тиха, а резултата от рендосването няма нищо общо с обикновен абрихт. Може би зависи от дървесината, но това парче, което изпробвахме прилича на лакирано.
Благодаря за отговора, със здраве да го ползваш :cool:
nolkov - специалист
Колеги,
Моля ви за мнение коя от двете фирми да избера ЗММ Стомана или ЗММ Якоруда.
Трябва да купя абрихт и щтрайхмус комбинирана и циркуляр и фреза отново комбинирана.

Якоруда са по-евтини, но и не толкова технологични - представям си, че с малко подобрения може човек да ги направи ОК.
ЗММ Стомана са доста по-скъпи.

Интересува ме мнение на човек, който е работил с някоя от фирмите с новите им машини.

Поздрави,
Мартин
veliko69 - напреднал
Здравейте и за МНОГО ГОДИНИ.Кажете от къде мога да купя читави ножове за абрихт 250/30/3 и къде има добър точилар във Варна?
sbh - специалист
Днес открих вълшебната смазка Silber-Gleit®.
Трябваше да рендосам една по-тежка дъбова дъска в студа и работата доста ме загря.
По-едно време се сетих, че лятото си бях поръчал една кутия, но не бях я изпробвал.
Не съм предполагал, че може да има такъв страхотен ефект. Все едно дъската стана пет пъти по-лека.
Прикачен файл:
Silber-Gleit.jpg
Silber-Gleit.jpg (83.63 KиБ) Видяна 1691 пъти
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: