• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 83
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Ако е само да кошери и любителска дейност, в общи линии каквото и да вземеш, ще ти върши работа, като не се товари много и леко се побългари тук, там.Скоро имаше и сайт на магазин продаващ ЗИПЕР, любителския ШЕППАХ, ама нещо изчезна, габровски беше.АЙНХЕЛ също имат абрихт-щрайхмус, от същия китайски завод излиза за 545 лева.Но, все пак бих си взел БЕРНАРДО-то.При PT200ED има и малка аспирация в комплекта с маркуч Ф100.Не е принудителна и не знам каква работа ще върши, но я има, може да се закача и прахосмукачка или аспирация.
profesionalist_wood - майстор
Шепах ли? Там цените са между 2000-6000 лв :stock1: За нищо и никакви железа
markov_75 - специалист
Значи ще е БЕРНАРДО,само трябва да им се обадя на ДИКАР-КОНСУЛТ че в сайта им няма дадена цена и да не е много солена.
bogomilZ - специалист
markov_75 написа:
И то какво излиза,нищо свястно няма.Втора година ми стои дървения материал за кошерите че нямам щряйхмус,та да направя сносни размери.Тъкмо събрах пари,то пък не знам каква машина да си купя :? Добре де,в края на краищата дайте акъл какво да взема-няма да го ползвам за професионални цели,ще обработвам само къси дъски и да има сервиз с резервни части за машината.
Акъл ли искаш ? Ами никоя от посочените машини не си струва парите. Колко кошера искаш да направиш? Щрайхмусът е най-малкия проблем за правене на кошери - трябват още много машини. ако за два три кошера - акъла е да си си купиш готови - даже ще ти е по-ефтино. С тези пари си купи друго или следи обяви за машина втора употреба дори и по-скъпа но ПРОФИ. Въпроса ми е какъв циркуляр имаш?
EDI - майстор
profesionalist_wood написа:
Шепах ли? Там цените са между 2000-6000 лв :stock1: За нищо и никакви железа
ЗИППЕР са любителската им серия, едни отровно-зелени, там цените са са като на другите китайчета.Иначе доколкото помня, бях искал оферта и абрихт-щрайхмуса от ДИКАР беше към 700 лева, ако не се лъжа.
markov_75 - специалист
Прикачен файл:
Stacionaren-cirkuljar-Bosch-PTS-10.jpg
Stacionaren-cirkuljar-Bosch-PTS-10.jpg (42.94 KиБ) Видяна 22815 пъти
ето това е циркуляра който имам,абрихта ми е малък,произведен е в механотеникум в Ямбол но що годе върши работа,направих си настолна фреза от ръчна оберфреза,аспирация за машините си осигурих,остана ми само щрайхмуса,та да си правя кошерите като хората,и най-вече с кеф.Това ми е най-вече хоби,което върша с голямо удоволствие,независимо колко кошера ще направя.
nikolson - майстор
Еди, Ципер са хоби серията на Холцман, които ги внася един ямболски юнак.
http://www.holzmannbg.com/index.php?rou ... on/contact
Не знам цените на зелените, но Холцман не са цени за хоби-ентусиасти.
EDI - майстор
Да, грешката е моя на ХОЛЦМАН бяха любителската ЗИППЕР, не на ШЕППАХ :rock: .Аз и ХОЛЦМАН гледах преди като си търсех, ама не ми се дават толкова пари.
profesionalist_wood - майстор
Шибана държава със шибани стоки боклуци :x даже често се вбесявам от тяхното качество,абрихт за 200-300 лв му искат 800-1000 лв кожодери :? Надявам се Дядо Коледа да прочете писмото ми [-o<
Или да пратим алчните търговци на планетата Плюк като в филма Кин Дза Дза :devil:
Kumay - майстор
Има и хубави щрайхмуси в България, но към приготвените осемстотин лв. трябва да се добавят още петстотин и нещо... Все пак е професионална машина! Не знам дали си струва инвестицията в твоя случай.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZBJzMIY7mkY[/youtube]
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 83

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: