• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 82
Всичко за дърводелството
wanderer - специалист
  • връщам малко темата назад - става въпрос за споменатите по горе вакси. до полунощ в рутландс гледам, че са пуснали 3 опаковки по 400 грама за 17 паунда. струва ли си ценово тази? няма бранд, пише само че е произведена в U.K.
http://www.rutlands.co.uk/sp+machine-bl ... 3+M_DK7525
Фитилчо - майстор
Изглежда Ок, но има и доставка да плащаш. Като я гледам, има текстурата на тази, която казах автомобилната. АКо не ме лъже паметта, струваше около 30 лева моята, но е по малка разфасовка и само една :)
wanderer - специалист
поръчах от RUTLAND, ще видм като пристигне как е. нещо неможах да я открия в сайта на JET...
Здравейте!
След изчитане на темата и аз се спрях на стара българка.
Ето я и нея
Изображение
ще Ви благодаря ако ми дадете малко разяснения. Има една ръчка до настройката на височината тя за спиране на вала за подаване ли е? Плотовете са малхо хванали ръжда как да процедирам - да ги напръскам с WD40, да ги исчиста с парцал и после да ги полирам с някаква автомобилна полир паста или? (за след това мисля да ползвам восък)Ако може да ми препоръчате полир паста или алтернативен метод (с плъзгане на дъски няма да стане :idea: според мен ще запъват на щрайха.) Какво да правя с лагерите, машината не е работила много, но и отдавна не е работила да следвам старото работи ли? - НЕ ГО ПИПАЙ или да я разглобя и да ги подменя? С еи тези https://www.olx.bg/ad/magnitni-stoyki-z ... 7lqEX.html ще мога ли по лесно да настройвам ножа след подмяна? И предполагам още полезна информация за която не подозирам. И аз като много други ще я ползвам за кошери и някои проект за дома/подарък.
wanderer - специалист
мога да ти кажа за магнитните стойки. имам почти същите, и лично аз съм много доволен, замяната на ножовете става в ПЪТИ по-бързо и лесно.
bulhomes2 - майстор
Аз чистя плотовете с ръждопреобразувател. На другия ден - с телена четка на голям ъглошлайф и няколко размера шкури на ексцентър шлайф. Блясват до чист метал.
mavryt4o - майстор
https://www.olx.bg/ad/schrayhmus-ID7lJl3.html това мисля че е добра оферта и би била полезна на някой
mavryt4o - майстор
Имам проблем с механизма на подаването на щрайхмуса .Предвижва дъската на пресекулки не плавно и от там рендосвания материал става на вълнички.На свободе ход го няма но натовари ли се започва си така ритмично .Щрайхмуса е български на Пловдив 650мм ножове.Механизма е от зъбчати колела вериги и обтегачи.Вала задвижва този механизъм с широк каучуков ремък.Някой ако е имал такъв проблем и го е решил ще се радвам да го сподели.
Фитилчо - майстор
Натегни пружините на подващият вал. Трябва да има винтове и пружини, които натягат натиска на самият вал. Не зная на този как е реализиеано...
mavryt4o - майстор
Фитилчо написа:
Натегни пружините на подващият вал. Трябва да има винтове и пружини, които натягат натиска на самият вал. Не зная на този как е реализиеано...
С пружини е но самото му подаване става на пресекулки .Притиска си добре и си движи детайла без да забива .Мисля че проблема е по-напред .
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: