• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 82
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Пробвай да натегнеш широкия ремък!
Фитилчо - майстор
mavryt4o написа:
Фитилчо написа:
Натегни пружините на подващият вал. Трябва да има винтове и пружини, които натягат натиска на самият вал. Не зная на този как е реализиеано...
С пружини е но самото му подаване става на пресекулки .Притиска си добре и си движи детайла без да забива .Мисля че проблема е по-напред .
Значи Булхомс е прав, натегни ремъка. Ако трябва смени ролките, да станат с клиновиден, той приплъзва по-малко. Ангренажен също е вариант....

Голям проблем е катосе купи машина, която концептуално не е замислена добре. Обратният случай е добра база, може да надграждаш каквото си искаш...

Апропо, нямаш ли ръчка, която отцепва подаването на този вал?

Всички щрайхмуси досега,които съм имал са били с такава...
пишман_майстор - майстор
Ако може да се приспособи с отделен и подходящ мотор-редуктор , ще стане вечно и много стабилно.
PIP - майстор
изчисти долния плот на щрайхуса хубаво и го намажи с нафта или някоя модерна смазка и пробвай. Аз съм с комбиниран пловдивски абрих/щрайхмус и когато се налепи смола по плота или е зацапан накъсва движението (но не накопава).
mavryt4o - майстор
Мисля че открих проблема.Това чудо има редуктор и едно колело като конус му предава движението и в зависимост от окръжноста на конуса са и обототите.Както и да е.Шайбата на редуктора и беше паднал болта за застопоряване на оста изобщо незнам как се е предавало движение въртеше се на свободно по оста.Осигурих я но зор ще е вкарването на редуктора през едно отворче и пък и насляпо да го завра в една ос с шпонка...
mavryt4o - майстор
Сглобих го.Ми да ви кажа бях решил да го махам но ми се изпари желанието веднага щом пуснах 2-3 талпи просто друга машина стана.Благодаря на всички че се включихте така активно.
mavryt4o - майстор
Такааааа пак греда.Вълничките пак останаха.От прочетено в мрежата разбирам че тоя път грешката е моя.Уш гледах по фаската на заточване да регулирам ножовете но не стана.Варианта с изместването на летвичката тук отпада.Не виждам друг начин освен магнитните стойки и те удачен вариант ли са?Интересно ми е едно време моя щрайхмус е от 70-те години пак ли са ползвали такива?
пишман_майстор - майстор
За абрихт/щрайх ползвам едни магнитни лайсни от Лидл. С тях става много бързо и лесно, правя височината на ножовете на едно ниво със задния плот , не знам защо все чета, че се прави с летва и с изместване на летвата. Според мен е неточно и неправилно това. Щото това значи, че ножовете се "показват" над задния плот ( ако отместват летвата ) . С магнитните лайсни стават на височина на задния плот и само драскат летвата без да я отместват ( или едва я отместват )
При теб няма плот , което значи, че се ползва или шаблон , или спец магнитни стойки за нагласянето на височината на ножовете. Това, че е стар , не значи, че не са се ползвали :) немците ВСВ са карали танковете си със синтетично масло и гориво , а коя година е било нали....
mavryt4o - майстор
пишман_майстор написа:
За абрихт/щрайх ползвам едни магнитни лайсни от Лидл. С тях става много бързо и лесно, правя височината на ножовете на едно ниво със задния плот , не знам защо все чета, че се прави с летва и с изместване на летвата. Според мен е неточно и неправилно това. Щото това значи, че ножовете се "показват" над задния плот ( ако отместват летвата ) . С магнитните лайсни стават на височина на задния плот и само драскат летвата без да я отместват ( или едва я отместват )
При теб няма плот , което значи, че се ползва или шаблон , или спец магнитни стойки за нагласянето на височината на ножовете. Това, че е стар , не значи, че не са се ползвали :) немците ВСВ са карали танковете си със синтетично масло и гориво , а коя година е било нали....
Това минимално отместване е вероятно някакво подсигуряване да не се одари предния ръб на дъската в плота като нямаш наличен инструмент като шаблон или магнитна стойка.Да отместиш примерно 4мм дъската аз така я правя е вероятно евивалент на десета от мм.Винаги при лепене е по-добре дъга от колкото лодка но пък другото чело пуснато така пък става лодка.Както и да е всеки си следва някакви негови наблюдения важното е добра крайна цел.Ще разуча тези шаблони и стойки че тамън бях свалил до минимум шлайфането ..
mavryt4o - майстор
TheNet написа:
Откъде мога да си купя щрайхмус
Ако имаш неограничен бюджет от всякъде.
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: