Всичко за дърводелството
crez - майстор
Аз използвах механизъм с горно водене с най-малко натоварване. Вратата е от поликарбонат окрайчена с ал.профили за поликарбонатни плоскости. Работи перфектно. Движи се леко е без напрежение. Самите механизми имат възможност за настройка.
maroka - специалист
Тани написа:
Все още не съм се спрял на механизъм! За качеството явно няма да получа отзиви, но кажете поне цените сносни ли са. Да не се окаже, че съм си купил съмнително качество на висока цена?
И по зле ще е :)

Ще вземеш ниско качество...нататък няма значение каква е цената.
Този механизъм е аналог на YENILLER и KAPSAN - все турски.
Механизмите рядко са лагерни, предимно са на втулка.
Луфтове и вибрации колкото щеш...иначе движат :)
Лично мое мнение, както и на повечето Колеги е избягването на такива механизми.

На показаните малки вратички разбира се няма как да видиш и чуеш всички тези неща.

В Пловдив имаш Laguna, Aluprofil и Sevrol.

Което и да избереш ще е по-добро от тези, които си показал.
Като гледам снимките си се спрял на механизъм с долно водене при който, долната релса трябва да е добре нивелирана и съответно възможноста за реглаж не е от толкова важна при прецизна изработка и монтаж .
Недей да пишеш такива неща, защото си в голяма грешка :)
Механизма има реглаж, именно заради възможността за денивелация.
Това не ти е дограма, имаш ли си идея КАК точно се нивелира долна релса при врата от пода до тавана ?!
Мислете малко преди да пишете такива глупости!
Какъв прецизен монтаж има на плъзгащата врата- поставяш в релсите и ползваш :)
При кривини се регулира вратата, ако се налага се ползва стопер за нея, или S- Motion.
Че то това е едно от основните преимства на плъзгащите системи - да стоят прави в криви ниши :)
rum_sz - специалист
Прикачен файл:
ЦЕНОВА_ОФЕРТA_2012.rar
....
(792.71 KиБ) Свален 701 пъти


http://www.rosi.bg/mehanizmi-za-sistemi---rosi/235


Малко цени.

Servol-Тихи и красиви :)
Mepa tr-Малко шумни ,но доказали се доста години на пазара :)
shadowman - майстор
Системите на Роси (турските) са 1 към 1 с мепа, но са взели наименованията на моделите от чинитеро (PS 10 и т.н.) веднъж взимах от тях един и ми го донесоха на в пакет докато другите поне са в кутия. Дукас са испански и според мен са по-надеждни. Смятам, че и мепа ще свършат работа, но мен ме дразнят някои неща в тях. От близо 2 години използвам лагуна и смятам, че са добри, малко са по-скъпи, но всички колела са с лагер докато при мепа няма такова чудо - http://www.omoniya.net/category/view/37. Има едни водачи с горно водене на хетих на промоция (ама такава която няма край), механизма за 2м гардероб е около 140-150 лв с включено плавно прибиране. този тип гардероб изглежда по-добре защото не се виждат горните и долните шини, но е по-претенциозен (ако мога да се изразя така). Оня ден на поставям врата на такъв механизъм на който му дават 50 кила да държи и водача на предната врата леко поддаде а ПДЧ-то да е около 25/30кила.
Тани - модератор
Вратата по принцип няма да се ползва интензивно, така че няма да има износване! Трябва ми евтин механизъм с прилично качество без претенции за износоустойчивост! Шума също не е фактор! Нишата е в нещо като спалня за гости!
DTIvanov - специалист
Още един глас за Лагуна. Перфектно съотношение цена/качество. Има и по-добри механизми, но за твля случай е безсмислено.
Тани - модератор
Благодарение на коментарите ви , вече знаех какво да гледам и 80%от предложенията отпаднаха. Спрях се на система с голяма ролка със сачмен лагер, при която плъзгането е плавно и тихо . Тези дни ще трябва да поръчам. Ще ми се системата да я купя от тук , за да не се разкарвам и отлагам във времето , ако пропусна да купя нещо и/или объркам нещо. То реално единственото което може да се развали са ролките, а те са евтини и мога да ги сменя след години, АКО се наложи!
Какви други подводни камъни ме очакват? Нивелацията на пода, тавана и стените аз съм я правил и е ПЕРФЕКТНА! Няма и милиметър разлика в успоредността , мерено с лазерна ролетка :wink: Така ме наплашихте с тази нивелация на пустите врати, че ....
DTIvanov - специалист
Тани, нивелацията наистина е много важна за регулирането на вратите. Щом е налична давай смело :) Разбираемо е да избереш доставчик, който ти е подръка, особено щом превиш нещо ново за теб. Успех!
KnauFer - специалист
С риск да се изложа,нещо :) Като сглобявах мебели ,майсторите който монтираха вратите който се плъзгаха имаха едни странни канали от към гърба на вратата в която се поставяше мисля шина,която изпъва вратата и не и дава да се изкривява в времето ..но най-добре някой по подготвен да се изкаже :?
shadowman - майстор
Спънките могат да се избегнат ако се вземе по-хубава дръжка, тоест повече материал с повече стени които няма да позволят огъването на вратата, а самата спънка трябва да се вкопава и да се стяга деликатно, че както знаем вратата се огъва в две посоки.

Тема "Механизми за плъзгащи врати Albatur" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: