• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
Всичко за дърводелството
estorm - специалист
Еми луднах вече не знам как се справяте . Цангите били различни според оберфрезата. На стр 143 в темата Фреза и Оберфреза. Късно я видях извинявам се, че пиша тук. Няма да рискувам с подобни. Или намирам опашки 1/2 или се отказвам от тоя Ербауер и слагам на масата Райдърчето.. Смешно малко е сигурно ще изгори. Тая между другото има някаква цанга в куфара ама е по малка от 8мм.
Шаблончето което споменах е моя идейка след изгледани двайсетина клипа как правят заместител на Wolfcraft онзи за диблите. Но той няма минификс. И подобни по 300 че и 1000+лв Егати.
Замислил съм един от 3 части които се плъзгат и застопоряват в линеал.
estorm - специалист
пон ное 30, 2020 8:56 pmmavryt4o написа:
Ето ти втулка от ТЕКА 12лв после фрезери бол.
Благодаря, още утре я поръчвам това ще ме спаси докато пристигнат фрезерите от Uk.
cvetomir_77 - специалист
пон ное 30, 2020 9:20 pmestorm написа:
Еми луднах вече не знам как се справяте . Цангите били различни според оберфрезата. На стр 143 в темата Фреза и Оберфреза. Късно я видях извинявам се, че пиша тук. Няма да рискувам с подобни. Или намирам опашки 1/2 или се отказвам от тоя Ербауер и слагам на масата Райдърчето.. Смешно малко е сигурно ще изгори. Тая между другото има някаква цанга в куфара ама е по малка от 8мм.
Шаблончето което споменах е моя идейка след изгледани двайсетина клипа как правят заместител на Wolfcraft онзи за диблите. Но той няма минификс. И подобни по 300 че и 1000+лв Егати.
Замислил съм един от 3 части които се плъзгат и застопоряват в линеал.
Моята фреза също е Ербауер. Аз съм много доволен от нея, все пак 2100W са сериозна мощност. Сложил съм я на маса и я използвам само с фрезери 1/2. Мисля че си купих и преходни втулки за нея, но така и не съм ги ползвал до сега. Утре (ако не забравя) ще погледна и ще ти кача снимки на това което имам.
cvetomir_77 - специалист
Ето това са преходните втулки от 1/2" на 8мм и от 1/2" на 6мм. Закупени са от тук https://www.ebay.de/itm/2pcs-Power-Coll ... 2749.l2649
estorm - специалист
ср дек 02, 2020 1:29 pmcvetomir_77 написа:
Ето това са преходните втулки от 1/2" на 8мм и от 1/2" на 6мм. Закупени са от тук https://www.ebay.de/itm/2pcs-Power-Coll ... 2749.l2649
Радвам се за добрите отзиви относно марката. Взех я специално с идеята да бъде на маса. Другата ми е едно малко райдърче за ръка и дребни работи е чудно. Днес получих втулката за 8мм и фрезер 8мм с работна дължина 32мм. от Тека. По добре ми кажете какви фрезери за сглобки са най полезни.
Фрезата я монтирах на масата на циркуляра. Остана да и сложа един крик отдолу и да измисля ограничителя. Тъй като е до диска който също се показва и прибира с крик струва ли си да им направя една обща каретка тъй като нямам никаква?
Намерил съм сайт в Бг с всякакви линейни лагери и водачи за целта на приемливи цени.
Е това също смятам да си го направя. Само да измисля тежеста в корпуса.
Моля кажете ми откъде да намеря обработен буков или просто здрав материал. Трябват ми дребни парчета за разните шаблони да експериментирам.

Прикачен файл

20201201_213850.jpg
20201201_213850.jpg (110.81 KиБ) Видяна 1361 пъти

Прикачен файл

20201201_213734.jpg
20201201_213734.jpg (79.39 KиБ) Видяна 1363 пъти

Прикачен файл

20201201_213713.jpg
20201201_213713.jpg (81.53 KиБ) Видяна 1363 пъти
Здравейте!
Съвсем случайно попаднах тук, съвсем от любопитство. От известно време чете публикациите Ви (някои доста стари, ама обичам да започвам нещата от начало) гледам снимките, където не са се загубили през сайтовете за споделяне, гледам и клипчетата, към които прилагате линкове, абе с две думи супер сте, а на мен това ми е много интересно. За съжаление изобщо нямам възможност, нито пък конкретна необходимост да си спретна работилничка и да си дялкам нещо, но поне Ви се кефя на макс.
Та явно покрай огромния ми интерес по темата в последно време, изкуствения интелект на фейсбук ми предложи тази реклама
https://dokishop.bg/product/cutmate-339 ... Ql8zP0DJ0s
Доста изоставена е темата, ама на някой може да му свърши работа.

Поздрави!
nikolson - майстор
Ехааа, ти пък откъде се пръкна?
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: