• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 68
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Не прави скица, разбрах какво търсиш.
cholev - майстор
https://ru.aliexpress.com/item/2017-1pc ... 1979&tpp=1

Обаче. Присъединителните размери са различни от тези на моята оберфреза.
Тук са 62х70мм. Китаеца ли е измислил този размер или това е някакъв стандарт.
Мога да пробия нови отвори, но ще се паднат близо до заводските. На моята фреза са 70х90 (грубо замерих може да има милиметър по малко). Та са чудя да давам ли 37гущера :?
EDI - майстор
Мен ако питаш, не ти трябва.
cholev - майстор
Май и аз се отказвам. Та в този ред на мисли:
За вложките отгоре плексиглас 2мм. Да ама откъде?
За плота взех кофражно шпертплатово платно- 2мм за вложката, колко дебело да оставя от плота за захващане на фрезата. 20-2=18. Примерно до 10мм за захващане? По малко?
nikolson - майстор
Чолев, плексиглас има във всяка рекламна агенция. От него правят рекламните табели.
Ръчкай тоя сайт за ориентир.
Иначе, на тези чайници складът им е в Европа и няма да чакаш много и да се занимаваш с митници.
П.П. Бира не пия. :wink:
pgt - специалист
nikolson написа:
Чолев, плексиглас има във всяка рекламна агенция. От него правят рекламните табели.
Това от което се правят табелите, не е точно плексиглас. Не знам как се води точно но е по-меко и се реже спокойно с макетно ножче, та за това което иска Чолев ще е нестабилно щото стандартно се ползва 3-4 мм дебелина. :wink:
EDI - майстор
В ПРАКТИКЕР има плексиглас 2 мм на малки плочи 500х250 бяха най-малките.Около 4 или 5 лева някъде.
la_bamz - специалист
Най-накрая и аз да се похваля с малко по-нормална маса !!!
Прикачен файл:
DSC_0165.JPG
ТУК ИСКАМ ДА БЛАГОРАДЯ НА EDI !!! Ако не беше той още нямаше да мога да ползвам фрезата :partyman: :partyman:
За останаха само да монтирам 2 шини и е готова :
Прикачен файл:
DSC_0166.JPG
Прикачен файл:
DSC_0170.JPG
Прикачен файл:
DSC_0172.JPG
Ще изкара лятото на мястото на старата, а след това живот и здраве ще и направя крака :
Прикачен файл:
DSC_0174.JPG
И отново големи благодарности на EDI !!!
EDI - майстор
Няма за какво, важното е, че цангата стана на машината и ще ти върши работа. :partyman: Добре изглежда възела.Направи по- голям отвор за засмукване отзад, вижда ми се малък и ще затормозява извеждането на стружката.
la_bamz - специалист
Прав си, получава се едно завихряне. ще потърся преходи, защото нямам вентилация а само прахосмукачка. Да видим дали ще има ефект. Сърбят ме ръцете да тествам вече таблените врезери :)
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: