• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 68
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Дали ще се движи гладко? Според мен не.
Между впрочем, http://www.rutlands.co.uk/sp+woodworkin ... k2051pack4 , в момента тече промо с 15% отстъпка. Това е около 15 лева/л.м.
mitko64 - майстор
При мене аспирация ми е по нужна отдолу, защото се провират трици между фрезера и дупката на планката, набиват се около предното лагеруване и почва га грее. Вързал съм си оригиналния уловител на триците , удължен с ПВЦ коляно ф32 и свързана фрезата към прахосмукачка с контакт за автоматично включване. Понякога от някоя треска се задръсти кутйката, където падат триците, та бъркам с тел при работеща прахосмукачка. Тези трици които отиват зад водещия линеал(повечето талаш) ги оставям да си падат свободно по земята върху предварително растлан найлон, ползвам я само отвън. Но нещо напоследък се мераклисах да си направя самоделка с вертикален вал и фрезови глави, Та тази уж времена моя маса си остана за постоянно. Иначе е корава лидълската фрезичката, прекарал съм сигурно двеста метра первази на нея, бръмчал съм поне по един час нон стоп. Само не обича да работи на празен ход, веднага сменя звука. Ако имам детайл който не ми е под ръка я изключвам и отивам да го взема.
wanderer - специалист
  • питах за лястовичата опашка по скоро да да не би да не става, поради някаква причина, за която не съм се сетил. и най вече защото го имам профила. плъзгащия трапец е от неръждавейка и няма проблем с плъзгането. от доста време го ползвам на едно приспособление
Прикачен файл:
IMG_9597.JPG
cholev - майстор
Дойдоха ми битовете от али-то. Умалил съм отвора на масата и 35мм с лека неточност в изработката съосно реално 30мм. Битовете не минават, а и трябва да разширя и правоъгълната плоча. Това с пневматичното трионче още довечера :)

https://ru.aliexpress.com/item/High-Qua ... 0.0.2M6sXX

https://ru.aliexpress.com/item/Small-Lo ... 0.0.2M6sXX
EDI - майстор
Гледам опашка 1/4, цанга или втулка намери ли си.
cholev - майстор
Ето как реших блокирането на вала на повдигащия механизъм. Гаечен глюч и малка стяга. Просто, удобно и действенно:

Изображение
EDI - майстор
Добре си го измислил.Важното е да ти върши работа. :partyman: Земи си прегради масата с някой останал ламинат, че така талаша хвърчи навсякъде, като го засмуче фрезата.
kuger - майстор
cholev, тоя контактор да го затвориш в кутия!! Да не заиграеш "донкиното" някой ден :)
piper4o - напреднал
Здравейте,имам лидълска фреза и я монтирах на маса,но масата е с дебелина 16 мм и сега някои от фрезерите ми се явяват къси.Видях в предходни постове удължител, но с накрайник за инчови фрези.Може ли някой да ми даде линк към удължител ,но с накрайник за 8 мм фрезери,защото ползвам основно фрезери с цанги 8мм.Благодаря предварително.
P.S. 50 лв за удължител посмъртно не давам.... :-D
EDI - майстор
У нас 8 към 8 можеш само вТЕКА да намериш, ама е къде 50 лева. :lol: Иначе търси из Ибей, Али и т.н.
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: