• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
В JET има.
colyo - специалист
Малко раздвижване от вчера и днес.....
Прикачен файл:
IMG_20180303_191747-2.jpg
......нагледен пример как трябва да ни направите приспособление, с което да си направите второ приспособление, за да си направите трето приспособление. По почина на един много тертиплийски испанец захванах оберфрезата хоризонтално и си изтъних безлуфтовата вложка за циркуляра
Прикачен файл:
IMG_20180303_191859-2.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180303_193214-2.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180303_201445-2.jpg
с помощта на, която си нарязах профилни релсички за бърз демонтаж на фрезата.

Прикачен файл

IMG_20180305_200708-2.jpg
colyo - специалист
Прикачен файл:
IMG_20180305_202553-2.jpg
.....междувременно си направих още едно чекмедже и малко тунинг на линеала
colyo - специалист
Днес направих Фърчащ монтаж на фрезата за проба и тръкнах леко едно первазче....
Прикачен файл:
IMG_20180306_195009-2.jpg
....машинката работи перфектно. Отдолу я подпрях с едно крикче (пантограф)...
Прикачен файл:
IMG_20180306_195024-2.jpg
... и за първо време мисля, че е много добре. Сравнително леко се движи, но все пак ще му закрепя една манивелка за по-удобно. Следващата стапка ще бъде да спретна един гъзарски линеал (кух с прахоотвеждане от отсрещтната страна), но не знам кога, защото ми изгоря работната прахосмукачка (Parkside - след 6 години вярна служба) а бюджета ми отиде за бормашинка.
cholev - майстор
Сефтосах масата и фрезерите за врати. 1/4" от алито. Дойдоха преди 3 месеца, но сега ги пробвах.
Става. Първия прозорец е нарязан. Сега лек шлайф и боя и стъкло.
паза е 6мм някъде (не съм го мерил точно) та се замислям за стъкло дебело 5 или 6мм.
Но при сглобката прави впечатление луфта- не влизат плътно сглобките. така ли трябва да е, 'кой да ти каже'
EDI - майстор
Фрезерите се настройват чрез пластините под дисковете.Не е проблем при минимална хлабина, и за лепилото требе място да има.Вероятно хлабината ти е 6,2-6,3 мм.Сложи стъкло 6 мм.
mavryt4o - майстор
За оберфреза не мога да кажа но съм работил с няколко модела ножове профилен и контрапрофилен и за врати и за кухненски вратички на стационарната фррза.Мога да кажа че всичко си ляга едно към друго без никакъв луфт или просвет и мисля че при всички трябва да е така .
EDI - майстор
Така е, затова хлабината се регулира с пластините.Няколко стотни, до една десета хлабината не е проблем, нагоре вече става много.
mavryt4o - майстор
EDI написа:
Така е, затова хлабината се регулира с пластините.Няколко стотни, до една десета хлабината не е проблем, нагоре вече става много.
Може стационарните не се регулират ,хлабината е зададена в завода.Полиоретановите лепила раздуват но на отговорни места с високо натоварване като врати не може да се разчита на това.
mastodonta - специалист
След известно ходене по мъките дойде и мой ред да се похваля - макар и да оставят още неща за дооправяне и добавяне в бъдеще, вече си имам и аз маса за оберфреза. :rock: Основният материал е буков шперплат (20 мм), а за завършек страниците ги минах с боя цвят слонова кост останала ми от преди, а чекмеджетата с 2 ръце алкиден лак. Дръжките не са моя изработка, а идеята за самата маса взех от тук https://www.youtube.com/watch?v=aYUo3Lzkkk4 Дано да ми пристигнат и новите фрезери до края на месеца та да направя първите си таблени вратички. :rock: :partyman:
Прикачен файл:
IMG_20180514_163800.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180514_163818_1.jpg
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: