• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
Всичко за дърводелството
estorm - специалист
Благодаря за линковете! Нямам преходник от 1/2 към 8мм.Днес ще звъня по разните фирми из Бг ако не открия фрезера ще поръчам от чужбина. Докато дойде ще купя преходник занапред ако потрябва да си имам. За лятото ще си правя беседка и се каня с фрезата да майсторя разните шарки и дребни сглобки. А тая 8ца ми потрябва че си харесах един шаблон за дибли и минификсове.
Последна промяна от estorm на пон ное 30, 2020 9:53 am, променено общо 1 път.
PIP - майстор
Не купувай преходник, купи си цанг на 8мм, преходника е най-големата глупост дето може да купиш.
ZEDYCUS - майстор
ПИП, то това си зависи от марката на фрезера , дали се предлагат различни цанги за него. Ако няма, прехода е единствен вариант.
Не съм забелязал да има проблем като работя на фрезата с 1/2 цанга и монтиран преход с фрезер дали 1/4 или 8мм. :partyman:
А тая 8ца ми потрябва че си харесах един шаблон за дибли и минификсове.
Може ли по подробно , ако може и линк, че се ослушвам за такова чудо.
PIP - майстор
Не разбирам логиката да се ползвал 8мм или 1/4 фрезер през преходник от 1/2 вместо направо цаннга за размера на фрезера. Не виждам ниот едно пресимство, освен може би цената (нямам представа колко струват). Много по-безопасно е. Единствено за удължение приемам да се ползва преходник, но аз лично никога не съм ползвам и нямам намерение - предпочитам да си купя размера фрезер, който ще свърши работа. Инвестира се в качествена оригинална цанга и се забравя. Едната ми фреза е на 12г, смазана е от работа, ведъж съм я горил, сменявани са лагери, но още е с оригиналната 1/2 цанга, 8мм е от по-скоро и не е работила много.
ZEDYCUS - майстор
Май говорим за едно и също, аз на това казвам преход 1/2 към 8мм Изображение
PIP - майстор
Имам предвид цанга с гайка, сваляш едната и навиваш другата. Виждам полза от подобна универсална втулка, ако имаш повече фрези, за да не се налга да купуваш за всяка малкия размер, но за мен е компромис.
ZEDYCUS - майстор
То затова писах, че зависи и от марката дали продава гайка с цанга. Примерно Макита 3612 и 2301 нямат отделни гайки със различни цанги, освен 12мм и 1/2, а за 1/4 и 3/8 , 6 и 8мм са тея преходи. Досега с преход проблем съм нямал, нито бие нито излиза при работа.
PIP - майстор
Не знаех, че има фрези за които няма предлагане на по-малки цанги. Аз имам три фрези и първата е с 1/2 и 8, втората е с 1/4 и 8, а третата е с 1/4, 8 и 1/2. Само една от фрезите дойде с две цанги, другите две идеват с една и другите съм ги купувал отделно, за това съм останал с това впечатление. Моя грешка.
nikolson - майстор
Не само. Има хора със стари фрези, купени с една цанга. Купуването на друга е мисия невъзможна, или скъпо.
mavryt4o - майстор
Ето ти втулка от ТЕКА 12лв после фрезери бол.

Прикачен файл

IMG_20201130_205431_copy_968x2000.jpg
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: