• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 68
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Така е, тебе не може да те заблуди човек. Ключ за пускане също още не съм сложил, ама не казвай на никого :)
plamen marinov - помощник
Някъде напред в темата имаше мнение, че е неудобно когато винта за регулиране на височината на инструмента е от горе на плота.
От къде идва неудобството?
plamen marinov - помощник
Още един глупав въпрос. Във височина фрезата ( монтирана на маса) със собствения стопор ли се фиксира или се разчита само на подемния механизъм?
mitko64 - майстор
Със собствен стопор не знам дали се получава,но с подемен механизъм става много точно настройката на дълбочината. При мене съм монтирал 4 шпилки М14 към масата, по точно съм ги заварил за стоманена планка 4мм, за която е завинтена основата на оберката. Отдолу с по две гайки на шпилка съм нахлузил и фиксирал втора планка със заварена гайка М12 в средата, през която минава шпилката, която бута фрезата нагоре към масата. Като си настроя точната височина, въртейки ръчката на бутащата шпилка, тогава за подсигуряване натягам и фиксатора на фрезата.
bulhomes2 - майстор
mitko64 написа:
Със собствен стопор не знам дали се получава,...
Получава си се без проблеми.
EDI - майстор
Без проблеми работя и аз със собственото застопоряване.Много е полезно да има фина настройка, тогава отпада всякаква нужда от подемник.
А за колегата, дето питаше за повдигач от горната страна.Неудобството, макар и не кой знае какво, според мен е трудната настройка, ако не пробиеш отвор и не вдигаш с ключ, а си пъхаш ръцете отдолу.Ако пробиеш отвор и вдигаш с ключ, ще трябва да чистиш отвора от прахолята, с която 100% ще се набива.Фабричните повдигачи са с отвор отгоре и фрезата се вдига с ключ, но не знам реално до колко е удобно, не съм работил с такива.
plamen marinov - помощник
Еди благодаря за отговора, дате питам още нещо.Имам същия dewalt 625, но само с 1/2 цол цанга, някъде в темата споменаваше преходна втулка 12-8 мм, би ли разказал повече? Благодаря.
pgt - специалист
Както си ровех из нета попаднах на това чудо на китайската инженерна мисъл, та ми хрумна, че може да се ползва за лифт за фрезата. Не е много евтино, но на някой може да му свърши работа :wink:
hitarpetar - специалист
Идейте са много, в тубата съм виждал изпълнение и с крик за кола - което също може да бъде идея за някой ;)
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: