• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 68
Всичко за дърводелството
pgt - специалист
То с крика е стар номер, ако си чел по-напред в темата има споменавано, та за това предложих това нещо по различно иначе идеята и принципа е същия. Даже крик може би и по-евтин да се намери, въпрос на вкус и търсене :wink:
wanderer - специалист
на крика мислим да му вземем само гайката и винто. имам един от рено мисля че е, и има много хубава резбата, стъпка Х 1,5. в тази връзка и един въпрос: на купешките лифтове при един оборот колко се вдига/сваля фрезата?? :?:
hitarpetar - специалист
Мераклии за маси много. Много маси се направиха, но мисля никой не се е похвалил с такова или подобно изпълнение:
https://youtu.be/ae1HW9LRZ6I

Отчасти малко безмислена заигравка , която идва в повече, но пак има добри идейки за гледане
la_bamz - специалист
Най-накрая и аз да се похваля с нещо малко ... след 4-5 месеца застой. Отдавна се каня да си направя маса за фрезата, че първият ми опит беше повече от отчайващ. За това и доста избирах какъв вид да е. Та накрая се спрях на нещо по опростено :). Не че е завършена, но да се похваля :
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (51.54 KиБ) Видяна 1475 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (58.33 KиБ) Видяна 1475 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (77.25 KиБ) Видяна 1475 пъти
За 2 следобеда до тук, като направя плота ще пусна и по хубави и детайлни снимки.

Имам обаче проблем с цангата. Оказа се 12 мм, а всичките ми фрезери за инчови. Търсих, но не можах да намеря такава. За разлика от бошовските ми се различава, че тази се раглобява. Та някой иде от къде може да се закупи ?
la_bamz - специалист
С риск, да стана нахален, нчкой дали има идея от къде мога да закупя тазкава цанга или част от цанга ?
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (40.93 KиБ) Видяна 1401 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (33.04 KиБ) Видяна 1401 пъти
themask - специалист
Аз си купувах 1/2'' цанга за девалтската фреза от Ташев-Галвинг. Те са сервиз за доста марки и имат всякакви резервни части. Не знам твоята фреза каква е, но можеш да провериш там.
EDI - майстор
Тази цанга ми прилича да е същата, като на СПАРКИ, виж някъде из техните представители и магазини.
la_bamz - специалист
Да същата е, за съжаление не могат да доставят от спарки. Свързах се с Ники, но от Томика ми казаха, че имат изостанали бройки, но вече нямат.
Ако някой има от стара счупена фреза, ще бъда много благодарен.
EDI - майстор
За кое СПАРКИ точно е, за 205 или по- малкия размер.Я на това, дето търсиш, дай една скицичка с малко размери.Ако иде реч за цангите на 205, може да измисля нещо по въпроса.И какво Ф - 12 или 12,7.
la_bamz - специалист
Да за 205 я дават : http://sparky.eu/bg/accessories/grindin ... -inch.html, 12,7 ми трябва. Скица на кое да направя не рабрах ?
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: