• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 68
Всичко за дърводелството
themask - специалист
Аз вече поръчах една 800мм от китайците, пък да видим какво ще пристигне... Ще споделя.
cholev - майстор
Направих си сам Т-слотовете от профила 15х15 (3м + доставка = 21лв)
Срязах го с герунга. Поставяме някакъв плот; В единия край закрепяме профила с винт; с лазера и/или диска определяме по дължина успоредноста и закрепваме с винт и другия край; режеме по дължина (около 30сантима); плота в дясно за другия срез.

Ето и резултата. Плота носещ фрезата + вложките направих от две слепени парчета паркет 6мм. На снимката вече вградени двата Т-слота за успоредния ограничител; вложките 4 размера и парче от Т-слота с болт 8мм за демо.

Изображение
EDI - майстор
Чолев, то хубаво станало, ама за какво ти беше цялата тази играчка.При мен нещата с упора са решени с една ос Ф8, един болт и една гайка.
Цветомире, не съм работил с фабрична маса, но предполагам, че ще ти върши работа за повечето операции.Въпроса е дали ще можеш да захванеш фрезата.
cholev - майстор
EDI. Има нещо вярно. Одеве като монтирах упора това си мислех. А що да го ева не ползвам 2 стеги по краищата :-D .
Утре живот и здраве първа проба. :)

Колкото до фабричната маса за тези пари като погледнеш размерите:
Table size 455 x 330 mm
Малко като играчка ще дойде.
На снимка става, но като погледнеш реално- колкото един лаптоп размери :?
mitko64 - майстор
И аз имам маса за лидълската оберка. Там, т-слототе още не съм правил, но закрепването на фрезата е за стоманена планка 4мм., позволява закрепване с 4 болта 6мм. без да се дупчи основата. За планката съм заварил 4 шпилки М12, да се монтира фрезата между тях, а от долу има втора планка, хваната с гайки за шпилките. На втората планка е монтиран избутващ винт, да бута фрезата нагоре. Така стават много точни настройки по вертикала. Трябва да направя някоя снимка на механизма.
cholev - майстор
Давай снимки.
Аз използвам бабешкия начин за лифтинг с един стар крик от БХ-а който отиде на вторични преди 10год.
mitko64 - майстор
До неделя ще гледам да снимам и синът да ги качи. Най умувах как да закрепя оберката за планката, откъм страната без фабрични дупки. Накрая изпилих два квадрата от дръжка на врата трапецовидно, да се мушкат в каналите на паралелния водач. На тях пробих отвори и нарязах резба М6 и отгоре през плочата стягам с две болтчета М6. Цялото това упражнение да не дупча основата заради гаранцията. Улесни ме много обаче че имах още една основа от втора оберка, обгоряла, която демонтирах и ползвах за шаблон, така избегнах точно копиране на размерите за разпробиване на плочата.
EDI - майстор
Да ви дам акъл от практиката.Упора се регулира много по- лесно, ако единия му край е фиксиран към масата с една ос-сиреч дупка на упора, дупка на масата и набучена ос у дупката..Така при настройка въртиш само единия край и регулираш лесно и точно.Затягането става само с един болт по този начин.
themask - специалист
cvetomir_77 написа:
Дайте мнение за този продукт https://www.amazon.co.uk/FERM-PRA1011-R ... VX551ZVG78
И на мен ми изглежда като играчка :?

Между другото, алуминиевият трак дойде. Китайците много бързи се оказаха - за 15 дни долетя. Изглежда доста здрав и читав. По цена не може да се мери с този на Чолев, ама ко да праиш :lol:
Ето две снимчици, ако някой се интересува:
Прикачен файл:
track01.jpg
Прикачен файл:
track02.jpg
track02.jpg (44.61 KиБ) Видяна 1752 пъти
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: