• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Мммммдаааа. Като забравя да намаля усилието на затягане на винтоверта и видията разплеска ПДЧ-то, си мисля колко би било хубаво да има и такива (не знаех, че има). Но не е толкова важно. Всъщност, вероятно е важно, ако разчиташ само на видията. Но аз слагам лепило и на практика тези видии са ми повече да укрепят сглобката, докато стегне лепилото. Професионалисти дърводелци са ми твърдяли, че лепилото за дърво не ловяло на ламинирано ПДЧ. Да имат да вземат. Проверих естествено. Ламината се откача от ПДЧ-то, но не и от лепилото.
ralev - специалист
Свредлата който ползваш такива ли са?

Прикачен файл

25k6101s2.jpg
25k6101s2.jpg (37.12 KиБ) Видяна 3331 пъти
bulhomes2 - майстор
Видях ги и тия. Супер са естествено, но на живо не съм виждал такива. Даже съм си мислел да пробвам да разпробия свредло 8 мм с такова 2 мм и да мушна една отпред. Но няма много смисъл. Видиите и така си отиват на място. Не че съм завил кой знае колко, но от да речем 100-150 видии досега, нито една не е излязла на неочаквано място.

ПП. Сега виждам, че не съм ти отговорил. Не. Ползвам обикновено свредло фи 8. Все пак ако ние не използваме "побългаряване", кой? Ако се сетя слагам свредло за ламарина (правят по-равна периферия и остър център), но също не съм усетил особена разлика при завиването.
ribnikolaevi - майстор
bulhomes2 написа:
Мммммдаааа. Като забравя да намаля усилието на затягане на винтоверта и видията разплеска ПДЧ-то, си мисля колко би било хубаво да има и такива (не знаех, че има). Но не е толкова важно. Всъщност, вероятно е важно, ако разчиташ само на видията. Но аз слагам лепило и на практика тези видии са ми повече да укрепят сглобката, докато стегне лепилото. Професионалисти дърводелци са ми твърдяли, че лепилото за дърво не ловяло на ламинирано ПДЧ. Да имат да вземат. Проверих естествено. Ламината се откача от ПДЧ-то, но не и от лепилото.
С какво лепило се получава този резултат?
bulhomes2 - майстор
Лепило за дърво от близкия магазин за мебелен обков. Купувал съм го отдавна и не съм питал за марка, модел, вид. Оригиналната му опаковка пострада при едно пожарче, та сега е в друга.
nikel - специалист
И аз си взех такава джаджа, излезе ми 25 лева с доставката.Не съм я пробвал още.От къде да си закупя такива свредла?
ZEDYCUS - майстор
Пак от там, има ги отделно за продажба, но ще ти струват още 25-6 лв за съжаление.
nikel - специалист
Парите са бял кахър,важното е да свършат работа.
bulhomes2 - майстор
profesionalist_wood написа:
bulhomes2 на колко градуса са пробити дупките на планката ти?
Доста късно, но сега видях, че не съм отговорил. 15°.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Шаблон за криви дупки или как се казва тая джаджа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: